JobAcademy: Na start kariéry neexistuje univerzální návod

Se zcela novým konceptem přichází Kariérní centrum Masarykovy univerzity. Ve čtvrtek 25.dubna pořádá v kongresových prostorách hotelu Continental v Brně akci s názvem JobAcademy. Účastníci odejdou s užitečnými radami odborníků.

Se zcela novým konceptem přichází Kariérní centrum Masarykovy univerzity. Ve čtvrtek 25.dubna pořádá v kongresových prostorách hotelu Continental v Brně akci s názvem JobAcademy. První ročník tohoto vzdělávacího projektu zaměřeného na start kariéry absolventů se nese v duchu hesla „Příležitostí k profesnímu uplatnění je mnoho a cesty k němu jsou různé.“ Účastníci odejdou s užitečnými radami odborníků.

Vedle již zaběhnutého veletrhu pracovních příležitostí JobChallenge startuje Kariérní centrum Masarykovy univerzity nový vzdělávací projekt JobAcademy. „Akce se skládá z několika přednášek, workshopů a interaktivních programů. Nedá se moc srovnávat s jinými akcemi, protože toto je zcela něco nového. Není to statický veletrh, chceme na této akci účastníky interaktivně vtáhnout,“ popsal projektový koordinátor Radoslav Pittner. Pořadatelé mají velké plány. „Výsledkem mnoha motivačních konferencí je, že se vrátíme domů plní elánu, ale postupně z nás nadšení vyprchává a v konečném důsledku vyšumí úplně bez efektu. JobAcademy má zajistit, že zájemce odchází z akce a ten pomyslný nejtěžší první krok už má za sebou,“ vysvětlil Pittner.

Důkazem aktivního přístupu je také program, který si studenti a absolventi skládají sami. Na stránkách www.jobacademy.cz je po registraci možné seskládat si program podle vlastních preferencí. „Registrace na program je nutná kvůli omezené kapacitě, jak přednáškové, tak workshopových místností. Workshopy byly zaplněny téměř okamžitě po spuštění registrace, hlavní přednáškový sál se plní postupně, ale již nyní si dovolím odhadovat, že bude jeho kapacita o třech stech místech zcela zaplněna,“ popsala Kristýna Veselá, koordinátorka komunikace.

Myšlenka projektu je taková, že vedle vysokoškolského vzdělání, které Masarykova univerzita poskytuje, je třeba nabídnout studentům i možnost vzdělávat se v oblasti startu kariéry. „JobAcademy je vytvořena studentům Masarykovy univerzity na míru. V programové skladbě jsme vycházeli ze zkušeností a témat, která společně řešíme se studenty během seminářů či různých sezení v Kariérním centru Masarykovy univerzity. Jednou z našich snah je také propojení univerzitní sféry se sférou pracovního trhu a postupné nakontaktování motivovaných, schopných studentů a kvalitních zaměstnavatelů,“ řekla koordinátorka komunikace.

Pořadatelé akce ještě nevytáhli všechny trumfy. „V rámci doprovodného programu jsme pak přichystali psychodiagnostické testování anebo fotografování na životopisy, což mnozí ocení při vytváření vlastních životopisů v budoucnu. Máme přichystány také další překvapení, ale ty prozrazovat nebudu,“ dodala Veselá.

0889 jobacademy prostory-archiv

JobAcademy se koná v hotelu Continental na Kounicově ulici. Kongresové prostory obsadí semináře a přednášky, které se budou konat paralelně. .

Témata přednášek, na něž se dá nyní přihlašovat:

  • Nečekejte na Jackpot!
  • Každá smysluplná cesta musí mít cíl
  • Zapomeňte na univerzální návod
  • Jak získat náskok po promoci?
  • Bez známostí to nejde, brácho!
  • První dojem rozhoduje!
  • Jak se naučit udělat první krok a začít

 

 

POZVÁNKA
„Důvod, proč by měli studenti přijít na JobAcademy je tedy jednoduchý. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak se setkat s profesionály, kteří jsou ve svém oboru úspěšní anebo lidmi, kteří umí člověka nasměrovat tím správným směrem. Na workshopech si pak studenti budou moci osvojit konkrétní dovednosti či se přímo zkontaktovat s personalisty jednotlivých firem,“ pozvala Veselá.

 

Více informací: www.jobacademy.cz

Na podobné téma

O studijní cestě na sever

UNIFER pomáhá vychytat vaše mouchy

Dobrovolnictví otevírá dveře

Dobrá rada: Kontakt se zaměstnavatelem usnadní veletrh