Cizojazyčná literatura vám pomůže s jazyky

2. 12. 2019 | Petra Štorková
Rubrika: Vzdělávání

Rozšířit si jazykové kompetence netradičním způsobem a ještě se u toho pobavit? Tak s tím mohou pomoci zahraniční knihy. Literatura v cizím jazyce vám vtáhne do děje a ještě pomůže s rozšířením slovní zásoby a sžitím se s jazykem.

Velká řada pracovních nabídek pro studenty a absolventy má jedno společné – zaměstnavatelé vyžadují nebo jednoduše očekávají znalost alespoň jednoho cizího jazyka, ideálně dvou. Nejčastěji jde o angličtinu a pak už je to různé podle vlastníka firmy, kam chcete nastoupit, nebo podle zákaznické základny. Jste v komunikaci v cizím jazyce nejistí? Tak se ve volné chvíli zachumlejte pod deku a začtěte se do anglické beletrie, nebo vám možná více pomůžou do zahraniční odborné knihy.

Proč je dobré číst zahraniční literaturu?

  • Nebaví vás sedět v lavicích nebo se kroutit nad učebnicemi? Zahraniční knihy vás zocelí v cizí mluvě a umožní vám vhlédnout do cizí mluvy i zábavnějším stylem, než jsou tradiční postupy.
  • Zvládáte cizojazyčnou gramatiku a chybí vám špetka něčeho nového? V knihách od zahraničních autorů a v jiném než českém jazyce se naučíte nová slovíčka nebo idiomy, které v učebnicích nenajdete.
  • Ostýcháte se mluvit s rodilým mluvčím? Kniha ho může v jistém ohledu zastoupit a ušetřit vás trapných chvil. Tím ale rozhodně nedoporučujeme vyhýbat se setkáním s rodilými mluvčími. Hovor face to face žádná kniha nenahradí. Než k tomu ale dojte, jistě vám to usnadní první hovory v cizím jazyce.

Znáte BookShop?

E-shop BookShop.cz zaměřující se na prodej knih má pro Vás více než 4 miliony zahraničních knih. V nabídce najdete různé žánry, jako jsou kuchařky, hobby literatura a ruční práce dětské knihy, dobrodružné knihy, detektivky cizojazyčná beletrie, umění a fotografie a další. Široká nabídka e-shopu a rychlost dodání spolu z férovou cenou z něj dělají nejzajímavější místo pro nákup literatury v cizích jazycích na našem trhu.

 

Na podobné téma

Dálkové studium při práci chce pevnou vůli

Technické vs. humanitní vzdělání na trhu práce

Sedím si tak na granodioritu…jak se studuje geologie?

Místo diplomové práce napsal bestseller