Cizojazyčná literatura vám pomůže s jazyky

2. 12. 2019 | Petra Štorková
Rubrika: Vzdělávání

Rozšířit si jazykové kompetence netradičním způsobem a ještě se u toho pobavit? Tak s tím mohou pomoci zahraniční knihy. Literatura v cizím jazyce vám vtáhne do děje a ještě pomůže s rozšířením slovní zásoby a sžitím se s jazykem.

Velká řada pracovních nabídek pro studenty a absolventy má jedno společné – zaměstnavatelé vyžadují nebo jednoduše očekávají znalost alespoň jednoho cizího jazyka, ideálně dvou. Nejčastěji jde o angličtinu a pak už je to různé podle vlastníka firmy, kam chcete nastoupit, nebo podle zákaznické základny. Jste v komunikaci v cizím jazyce nejistí? Tak se ve volné chvíli zachumlejte pod deku a začtěte se do anglické beletrie, nebo vám možná více pomůžou do zahraniční odborné knihy.

Proč je dobré číst zahraniční literaturu?

  • Nebaví vás sedět v lavicích nebo se kroutit nad učebnicemi? Zahraniční knihy vás zocelí v cizí mluvě a umožní vám vhlédnout do cizí mluvy i zábavnějším stylem, než jsou tradiční postupy.
  • Zvládáte cizojazyčnou gramatiku a chybí vám špetka něčeho nového? V knihách od zahraničních autorů a v jiném než českém jazyce se naučíte nová slovíčka nebo idiomy, které v učebnicích nenajdete.
  • Ostýcháte se mluvit s rodilým mluvčím? Kniha ho může v jistém ohledu zastoupit a ušetřit vás trapných chvil. Tím ale rozhodně nedoporučujeme vyhýbat se setkáním s rodilými mluvčími. Hovor face to face žádná kniha nenahradí. Než k tomu ale dojte, jistě vám to usnadní první hovory v cizím jazyce.

Znáte BookShop?

E-shop BookShop.cz zaměřující se na prodej knih má pro Vás více než 4 miliony zahraničních knih. V nabídce najdete různé žánry, jako jsou kuchařky, hobby literatura a ruční práce dětské knihy, dobrodružné knihy, detektivky cizojazyčná beletrie, umění a fotografie a další. Široká nabídka e-shopu a rychlost dodání spolu z férovou cenou z něj dělají nejzajímavější místo pro nákup literatury v cizích jazycích na našem trhu.

 

Na podobné téma

UNIFER pomáhá vychytat vaše mouchy

Mýtus o jednoduchých humanitních oborech

Nebojte se zeptat, apeluje doktorandka

Jak se dělá personalistika? Pohled do zákulisí