Průvodce bludištěm
trhu práce

Jak se dělá personalistika? Pohled do zákulisí

14.10.2013 | Petra Štorková Rubrika: Vzdělávání

0965 personalistika-ze-zakulisi 2 archivPZZNetrvalo to ani půl roku a Kariérní centrum Masarykovy univerzity přináší další nový projekt ze své dílny. Po veletrhu JobChallenge a konferenci JobAcademy se studenti mohou těšit na projekt nazvaný Personalistika ze zákulisí. Dvoudenní maraton nabitý přednáškami a semináři na téma budoucí kariéry se uskuteční 16. a 17. října v prostorách Kariérního centra MU. I když je počet návštěvníků na jednotlivé body programu omezen, ještě je možné se přihlašovat.

Personalistika ze zákulisí je nový projekt, který zapadá do koncepce pořadatelů podobných akcí pod hlavičkou Kariérního centra Masarykovy univerzity. Zprostředkovává totiž kontakt vysokoškolských studentů a absolventů se zaměstnavateli. „Personalistika ze zákulisí jsou dva dny přednášek a workshopů připravované studenty pro studenty, díky kterým poznáte základní nosná témata z prostředí personalistiky, zorientuje se v její problematice a dozvíte se, co vás může čekat při startu kariéry,“ popisují akci oficiální stránky.

Akce vznikla na přání studentů. „Projekt jsme připravili na základě stálých požadavků studentů, kteří vnímají proces výběrového řízení jako něco náročného a mnohdy si zveličují celý průběh. Cílem je ukázat studentům, že se nemusí bát, akorát je potřeba se připravit, být přirozený a svůj,“ popsala motivaci při vzniku série vzdělávacích programů spolupořadatelka Pavla Horáková, která je konzultantkou kariérních plánů a lektorkou seberozvojových kurzů, potkat ji můžete v Kariérním centru MU.

0965 personalistika-ze-zakulisi 2 archivPZZ

Na programu je například „Pohovor se zpětnou vazbou“, „Konzultace životopisu“, „Na co se připravit, když chci začít pracovat“ a mnoho dalších. „Studenti si vyzkouší pracovní pohovor, psychodiagnostické testy, poznají assessment centrum jako jednu z metod výběrového řízení, zkonzultují svůj životopis či získají informace z pracovního práva, etiky a etikety,“ popsala akci Kristýna Veselá, koordinátorka komunikace.

Kdo se chce některé přednášky či semináře zúčastnit, musí se zaregistrovat do systému JobAcademy a pak se závazně zakliknout v programu Personalistiky ze zákulisí.

0965 personalistika-ze-zakulisi 1 archivPZZ

Vše je jednoduché, intuitivní a nezabere to více, než pět minut. A kdo to se svojí kariérou myslí vážně, může se zaregistrovat na více akcí a vytvořit si tak „rozvrh hodin“. S personalisty Komerční banky, Uniferu nebo Karierního centra pak stráví celý den, ale bude mít zkontrolovaný životopis, naučí se chovat na pohovoru, zjistí, zda je týmový hráč nebo pozná sám sebe díky osobnostnímu testu. A bodů v nabídce je ještě mnohem více – například informace z pracovněprávní oblasti, seznámení s Assessment centrem nebo personální etikou i etiketou.

SHRNUTÍ

Termíny:
16. října 2013: 9:00 – 14:00 a 17. října 2013: 9:00 – 17:30
Místo konání: Kariérní centrum MU, Komenského nám. 2, Brno
Délka trvání: přednáška 75 min., workshop 75 min.

Avatar

Petra Štorková
Zakladatelka portálu jdipracovat.cz absolvovala žurnalistiku a během studia získala spoustu zkušeností, které jí otevřely dveře při hledání zaměstnání. Proto založila tento e-magazín.


Přidat k Twitter Přidat k Facebook Přidat k LinkedIn Přidat k Google Bookmarks

Další články

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře. Buďte první komentující ;)


Přidat komentář Přihlásit k odběru 
 
 Security code
 

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212