ELSA – buď aktivním studentem!

20. 2. 2015 | Externista
Rubrika: Studium, Studentské aktivity | Doba čtení: 1,5 minuty

Studium na vysoké škole vám přináší spoustu možností, jak se zapojit do akademického či studentského života formou mnoha zájmových spolků. Pro studenty práv je tu ELSA, spolek sdružující je napříč Evropou.

elsa, práva, spolek studentů právnických fakult
elsa, práva, spolek studentů právnických fakult

ELSA je největší

Přesně takovým spolkem je ELSA (The European Law Students‘ Association), která sdružuje studenty právnických fakult napříč Evropou. Jde o největší práv- nickou organizaci, čítající přes 30 000 členů. V České republice pak ELSA působí na všech čtyřech právnických fakultách.
 
Akce, které ELSA organizuje, jsou velice pestré, ať se jedná o akademické aktivity, semináře a konference či program STEP. Akce pro vás ELSA pořádá Funny Weekend na Cikháji pro vás, prváky, Imatrikulační ples (konaný pravidelně v listopadu) či hraní deskovek. Doporučuji také účast v některém z moot courtů, v němž máte možnost procvičit si své znalosti a objevit své skryté schopnosti. ELSA také pořádá návštěvy významných institucí, které mají své sídlo v Brně, jako jsou Ústavní soud či Nejvyšší soud.
 

Konference a setkání jinak

Semináře a konference jsou druhou významnou složkou činnosti. Řadíme sem pořádání různých odborných konferencí, seminářů či velmi oblíbeného Křesla pro hosta, jehož se vždy účastní některý z vyučujících na místní fakultě či jiná významná osobnost právního prostředí.
 
Prostřednictvím tohoto setkání budete mít možnost položit otázku, která vás zajímá, a dozvědět se tak o dané osobnosti i jiné informace než jen to, jakým způsobem například vyučuje.


Užitečné!

Nesmím zapomenout ani na burzu učebnic, na které si můžete zakoupit všechna potřebná skripta pro studium v prvním ročníku za výhodnější cenu než v knihkupectví. Doporučuji se zúčastnit také veletrhu JobFair kontakt, neboť na něm můžete získat nejrůznější kontakty na známé advokátní kanceláře, které vám můžou poskytnout nezbytnou praxi.
 

Šup do Díry

A pokud vás nezajímá pouze možnost účastnit se těchto akcí, ale chcete se aktivně podílet na jejich organizování, není nic jednoduššího než se zastavit u dveří č. 138 nacházejících se vedle přednáškárny č. 136 (tradičně se toto místo označuje jako „Díra“), kde má ELSA své sídlo na fakultě, a vyplnit přihlášku. Můžete se tak stát součástí skvělé party lidí, která chce při svém studiu také něco aktivně dělat.

S přispěním Josefa Šípa

Článek vyšel v Prvákovinách do kapsy 2014

 

Na podobné téma

Cesta studentskou organizací – jak udělat první krok a kam až se dá dojít

Spolek sportovců: Dobrovolníci FSPS

Předsevzetí redaktorů jdipracovat.cz

Pracovní veletrh v Praze. Šance jak získat praxi či zaměstnání