Je dobré založit podnikání online?

Snad každého někdy napadlo, že si založí firmu. Kdo není znalý v ekonomických oborech, mohl by mít občas problém s administrativou a pojmy jako třeba společnost s ručením omezeným. Věděli jste ale, že se dá firma založit i online? A že existují odborníci, kteří vám mohou mohou pomoci s papírováním a vy se můžete soustředit na samotný byznys?

zdroj: freepik.com
zdroj: freepik.com

Jak založit firmu?

Společnost s ručením omezeným je právnická osoba, se kterou jste vy jako zakladatel vlastnicky propojen. V dnešní době není problém založit si firmu prakticky na cokoliv. Můžete si buď projít dlouhým procesem papírů na úřadech, nebo to můžete zvládnout z pohodlí domova pomocí vašeho počítače nebo chytrého telefonu tak, že to svěříte do rukou odborníkům, kteří vám pomohou zařídit vše podstatné. 

Některé kroky, kterým se při zakládání s.r.o. nevyhnete:

  • sepsání zakladatelské listiny či společenské smlouvy u notáře (notářský zápis)
  • ověření názvu zakládané společnosti
  • vyřízení volných, řemeslných i vázaných živností či koncese pro novou firmu
  • obstarání výpisů z rejstříků nutných k založení společnosti (katastr nemovitostí, rejstřík trestů, obchodní rejstřík atp.)
  • ověření listin a podpisů nutných k založení firmy
  • podání návrhu na zápis společnosti do obchodního rejstříku
  • registrace nově vzniklé firmy k daním na finančním úřadě

 

Víte, že při zakládání společnosti s ručením omezeným zpravidla navštívíte 10 různých institucí?

Založení firmy online

K založení společnosti online vám stačí pár jednoduchých kroků. Nejprve vyplníte na internetu objednávku. Pro začátek musíte vědět název a základní ustanovení, jakým směrem chcete firmu řídit. Sdělíte detaily ohledně vedení společnosti a zaplatíte kartou. Následně obdržíte plnou moc, kterou úředně podepíšete a za pár dní může být firma na světě. 

Jak a za kolik založit s.r.o.?

Základním kapitálem pro založení společnosti s ručením omezeným je 1 Kč. Počáteční cena nově vznikající firmy je však mnohem vyšší. Společnost lze založit výhradně pomocí sepsání společenské smlouvy nebo zakladatelské listiny. Pokud vše půjde dobře a bez překážek, trvá založení v průměru měsíc. Ne každému se však podaří vyplnit veškeré dokumenty správně a celý proces se tak může protáhnout. Odborníci mohou tuto dobu snížit na deset dnů.

Proč svěřit založení firmy do rukou odborníka?

Člověk je odjakživa tvor egoistický. V některých chvílích, jako je třeba zakládaní společnosti, by však své ego měl potlačit. Stačí jedna drobná chyba a váš sen o podnikání se může na dlouhou dobu pozastavit. V rámci založení firmy je potřeba vyplnit v požadovaných dokumentech více než 600 údajů. Stačí přitom udělat jedinou chybu ve vyplňování a úředník je pak nucen dokument vrátit zpět jako nevyhovující a termín pro zapsání společnosti se výrazně prodlužuje. Málokterý začínající podnikatel zvládne založit firmu bez odborné pomoci,“ uvádí Petr Mála, ředitel Společnosti Online. Ve chvíli, kdy se vám protáhne čekací doba, může se stát, že se vám zvednou i náklady. Pokud budete věřit profesionálům, ušetříte.

Tip na spolehlivého partnera

Jedním z odborníků na zakládání s. r. o. společností je například firma Jake&James, s.r.o. Jedná se o firmu, která zajišťuje vše od pomoci v začátcích podnikání, přes zařizování sídla až po vedení vašeho účetnictví. Zakládá si na partnerství, spolehlivosti a její pracovníci jsou profesionály na trhu podnikání. 

 

/PR/

Více rad pro začínající podnikatele

Na podobné téma

Život s autorskými honoráři, část 2

EET a nejčastější studentské přivýdělky na ŽL: (ne)budou evidovat?

Úspěšně začít svůj byznys? V Brně vědí jak na to

Dobrovolnická činnost určila koordinátorce svateb jasný směr