TIP NA WEB: KdeJePrace.cz

17. 3. 2015 | Kristýna Zemanová
Rubrika: WWW, Tipy | Doba čtení: 1,5 minuty

Podle průzkumu agentury STEM/MARK z roku 2014 vyjádřilo ochotu stěhovat se za prací pouze 45 procent Čechů. Na zbylých 55 procent cílí nový pracovní portál KdeJePrace.cz, který seřazuje nabídky podle vzdálenosti od bydliště uchazeče.

kdejeprace.cz, hledej praci, jdi pracovat
kdejeprace.cz, hledej praci, jdi pracovat
Na rozdíl od jiných pracovních portálů se nezaměřuje na dělení na okresy, případně města. Pokud tedy bydlíte například na okraji okresu, zobrazí vám nabídky i z blízkého okolí sousedního okresu. „Na KdeJePrace.cz kliknete na mapu přesně tam, kde bydlíte, a zobrazí se vám nabídky práce seřazené víceméně podle vzdálenosti k vašemu bydlišti. Zároveň vidíte nabídky práce na mapě, takže si snadno uděláte obrázek o tom, kde co je,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů projektu Tomáš Kouba.

V současné chvíli lze na KdejePrace.cz vyhledávat mezi zhruba 30 tisíci nabídkami volných míst, které se několikrát denně aktualizují. Zájemci si také mohou nabídky vyfiltrovat, a to na základě různých kritérií, například délky práce, typu úvazku, požadovaného vzdělání nebo praxe. Dalším filtrem je pak možnost zobrazit inzeráty podle času, kdy byly na web přidány. Je to poměrně šikovný nástroj pro ty, kteří pracovní portály procházejí několikrát denně a často se musí probírat inzeráty, které už viděli.


Inzeráty vkládejte zdarma

Další výhodou, kterou KdeJePrace.cz nabízí, je možnost vkládat inzeráty zdarma. Na tom v první řadě pochopitelně vydělají hlavně zaměstnavatelé, ve výsledku to ale pomůže i uchazečům o práci. Velké pracovní portály totiž za vložení inzerátu požadují vysoké částky. Například Jobs.cz si za jeden inzerát, který bude na jeho stránkách viset po jeden měsíc, účtuje téměř 8 tisíc korun. Takovou sumu si mohou dovolit velké firmy, menší regionální zaměstnavatelé si ale nejspíš vložení inzerátu dvakrát rozmyslí a k uchazeči se nabídka práce vůbec nemusí dostat. Nicméně i KdeJePrace.cz plánuje v budoucnosti vkládání inzerátu zpoplatnit. „Chceme ale, aby zaměstnavatelé měli vkládání inzerátů co nejlevnější,“ říká Kouba.

Na podobné téma

Repasované či předváděcí notebooky a počítače: Žádný problém!

Tip na pracovní web: HitPráce.cz

Tiskárna je základním kamenem vaší home office. Jak se zorientovat v nabídce?

TIP NA WEB: Jobspin.cz