Studenti sociálních studií nelení

11. 6. 2015 | Externista
Rubrika: Studentské aktivity, Studium | Doba čtení: 1,5 minuty

Že na Fakultě sociálních studií to žije i mimo přednáškové sály, není pochyb. Spousta studentů se chce realizovat víc než jen v rámci výuky a rádi tráví svůj čas smysluplně. Organizace spolků a spolupráce s lidmi z různých oborů jsou cennou zkušeností. Zde vám představím některé aktivity probíhající na naší fakultě.

povinná praxe, stáž, fss
povinná praxe, stáž, fss

Be International

Jedná se sdružení soustředící se na lidsko-právní problematiku, občanskou zodpovědnost mladých lidí a politickou diskuzi. Členové chtějí bojovat proti stereotypům pomocí mezinárodních multikulturních projektů. Více informací na beinternational.cz.
 

Dětský koutek

Místnost plnou hraček v suterénu ocení nejen rodiče-studenti, kteří zde mohou s klidným svědomím nechat své dítko a odejít na přednášku, ale také studenti, kteří mají zájem získat zkušenost s hlídáním dětí. Dětský koutek funguje na dobrovolné bázi, proto je zdarma. Pokud se chcete dozvědět více, pokračujte na www.detko.fss.muni.cz.


Halas

Studentský časopis, jehož redaktory se mohou stát nejen žurnalisté, se zaměřuje na aktuální dění na fakultě, najdete zde např. rozhovory s vyučujícími nebo informace o proběhlých či připravovaných akcích. Časopis vychází jednou měsíčně a můžete si jej buď zakoupit vytištěný nebo najít na www.casopishalas.cz.


Okrašlovací spolek Katedry environmentálních studií

Otevřen nejen pro členy katedry, tento spolek kreativních duší se snaží oživit nudná místa naší fakulty – nejen výzdobou, ale i kulturními akcemi jako jsou vernisáže, Stromové slavnosti nebo Férová snídaně. Přehled akcí hledejte na www.okr-spolek.webnode.cz.


Sociologické nástupiště

Nástupiště se může pyšnit několika aktivitami: večírky SOCKAP, studentskou konferencí, projekcí filmů se sociologickým výkladem a hudebním festivalem Lefrvensáns. Členové staví na vizi aktivního občanství a předání toho, co se dozvěděli veřejnosti. Jak se zapojit se dočtete na www.soc-nastupiste.cz.

Mezi další spolky patří: Centrum pro bezpečnostní a strategická studia, Gender centrum, Studentská sekce Mezinárodního politologického ústavu, Tutoři na FSS, Spolek přátel ptáka Ludvíka, Sdružení studentů a přátel sociologie při FSS MU, Přesahy, Journal of Security Issues, FSSpodcast.cz a Průšovo umělecké-úchylné divadlo (P.U.D.).

 


Článek vyšel v Prvákovinách do kapsy 2014

S přispěním Kláry Knop-Kostkové

Na podobné téma

Centra pomáhají studentům i absolventům

Dálkové studium při práci chce pevnou vůli

Do světa se podíváte s Erasmem

Začátky společenských informatiků