STEP – krok vstříc zkušenostem

13. 3. 2015 | Externista
Rubrika: Studium, Studentské aktivity | Doba čtení: 1,5 minuty

Je čas k načerpání pracovních zkušeností. Program STEP přináší jedinečnou možnost nabrat je v oboru a v zahraničí! Stačí jen udělat ten správný krok a přihlásit se na pracovní stáž.

STEP, ELSA, práva, stáže
STEP, ELSA, práva, stáže

Nejen pro studenty

STEP neboli Student Trainee Exchange Programme je program zahraničních výměnných stáží zastřešen organizací ELSA. STEP je určen pro studenty práv a mladé právníky do třiceti šesti let věku a nabízí stáže až ve čtyřiceti zemích světa. Stáže se konají převážně v Evropě, ale můžete také vyjet pracovat do Pákistánu či USA. STEP nabízí širokou škálu potenciálních zaměstnavatelů, od advokátních kanceláří přes soudy po vládní i neziskové organizace. Každý si tedy přijde na své.


Zase ta ELSA

Výhodou STEPu je, že ELSA u zprostředkování stáže nekončí. ELSA se stará. Asistuje studentovi před začátkem i v průběhu zahraniční praxe. Může také pomoci nalézt v místě ubytování či zařídit vízum.
 

Jak dlouho?

Délka nabízených stáží se různí. Zahra- niční praxe může být dvoutýdenní nebo trvat dva roky dle požadavků zaměstnavatele. Standardní délka stáže se ale pohybuje okolo jednoho měsíce. Pokud nechcete meškat školu, vězte, že největší nabídka stáží je právě přes prázdniny.

Dvakrát ročně vychází STEP Newsletter, ve kterém najdete veškeré aktuální nabídky stáží. K nalezení je na stránkách ELSA, kde si také můžete zařídit pravidelný odběr. Přihlášku do programu STEP obdržíte e-mailem od lokálního VP STEP z vaší fakulty (Martin Švéda, sveda@elsa.cz), který vám ji také pomůže vyplnit. Přihlášku lze také stáhnout ze sekce „Formuláře ke stažení“ na stránkách ELSA. Podle svých preferencí se můžete najednou přihlásit až na tři stáže.


Potřeby zaměstnavatelů

Zaměstnavatelé většinou kladou v rámci dané nabídky na potenciálního stážistu jisté nároky. Z tohoto důvodu je dobré se rozmyslet, jaký ročník, de facto šíře vlastních znalostí, je vhodný k podání přihlášky vzhledem k zaměstnavatelovým požadavkům. Ovšem platí pravidlo: kdo nezkusí, neví!
 

Informační zdroje

Pokud vás program STEP zaujal, rozhodně doporučuji se zúčastnit přednášky o STEPu, kterou pořádá ELSA na naší fakultě každý semestr. Sledujte nástěnku nebo stránky ELSA.
STEP není jen pracovní zkušenost, je to i konfrontace s jinou právní kulturou, příležitost setkat se s novými lidmi nebo poznat cizí zemi. Navíc je to položka, která se v životopise rozhodně neztratí. Přeji vám odvahu a krok správným směrem!

STEP na stránkách ELSA www.elsa.cz/home/step

S přispěním Jany Poláškové

Článek vyšel v Prvákovinách do kapsy 2014

Na podobné téma

Dobrá vůle na cestách

Virtuální veletrh Career Days bude 2.12. On-line!

Ráda dělám věci, které mají smysl, říká šéfka spolku

Nadační fond naučí shánět peníze i jednat s děkanátem