Ráda dělám věci, které mají smysl, říká šéfka spolku

26. 6. 2015 | Lenka Skalická
Rubrika: Studentské aktivity, Studium | Doba čtení: 2 minuty

Už během prvních týdnů jejího života v Brně se stala členkou MUNIE. Po dvou a půl letech už má za sebou zkušenosti s vedením celé organizace. Nyní čerpá novou inspiraci na půlročním studijním pobytu na Univerzitě Loughborough, která je pověstná svým množstvím studentských spolků. Řeč je o bývalé prezidentce MUNIE Natálii Pavlovičové.

Natália Pavlovičová, MUNIE, spolky
Natália Pavlovičová, MUNIE, spolky

Proč jste si vybrala zrovna MUNII?

MUNII jsem si vybrala z prostého důvodu – protože ráda dělám věci, které mají smysl. Myslím, že jsem uviděla v MUNII přesně ten samý potenciál, který v ní viděl první prezident Vašek (Václav Prak – pozn.). Studenti, pokud chtějí, dokáží skvělé věci. A já jsem chtěla být při tom.
 

Jak jste se vypracovala z nováčka až na prezidentku MUNIE?

Z počátku jsem byla na pár akcích jako pomocník a následně jsem vedla vlastní projekty, můžu jmenovat například Zónu Masarykovy univerzity na Brněnském Majálesu. Ke konci prvního semestru jsem se stala vedoucí tehdejšího oddělení event managementu. Po roce a půl mého fungování v MUNII jsem vystřídala Vaška Praka na pozici prezidenta. Teď jsem něco jako konzultant.
 

Co vám MUNIE dala?

Získala jsem odvahu přijmout zodpovědnost, postavit se problémům a být oporou pro lidi v mém týmu, když věci nejdou podle představ. MUNIE mě naučila dívat se na věci objektivně, myslet strategicky a domýšlet dopady a rizika. Taky jsem se naučila ocenit práci lidí kolem sebe. MUNII vděčím za víc než čemukoliv jinému v oblasti mého profesního i osobního růstu.
 

Jak těžké bylo skloubit práci v MUNII a školu?

Od povahy jsem velký perfekcionista, dělám věci naplno, což se promítá i do mého studia. Vím, jakých cílů potřebuji dosáhnout ve škole a v mém „profesionálním“ životě. Od toho pak závisí, kolik času a energie investuji do jednotlivých aktivit. Je to tak trochu součást strategického plánování, které tak zbožňuji.


Nyní jste na půl roku na ERASMU v Anglii. Liší se pobyt v Loughborough od vašich očekávání?

Musím říct, že studium v Británii předčilo má očekávání. Jde tu pozorovat výrazně odlišný přístup ke studentům v oblasti výuky, jakož i celkového rozhodování o chodu univerzity. Lektoři se k nám chovají přátelsky, důvěřují nám ve věci zodpovědnosti a dávají důraz na rozvoj našeho vlastního postoje k různým tématům než na memorování názorů jiných. Je to přístup zcela odlišný od našeho, ale i tady má své nedostatky.
 

Jak trávíte v Anglii svůj volný čas?

Začala jsem tancovat salsu, dělám hodně sportů a momentálně čekám na setkání s vedením zdejší studentské unie, abych se mohla i tady realizovat ve spolupráci s lídry studentského života.
 

Co plánujete po návratu do Brna a do MUNIE?

Chci přinést inspiraci současnému a budoucímu vedení MUNIE, kam je až možné studentský život na Masarykově univerzitě posunout. Taky se konečně vrhnu na ukončení svého bakalářského studia, certifikaci z projektového managementu, španělštiny a angličtiny. Plánů je víc než dost, už je jen dotáhnout do zdárného konce.

 

Vezměte činnost, která vás baví, najděte v ní smysl a uvěřte, že na ní a na jejích výsledcích záleží. Tehdy přestane být prací. Tehdy to začne být posláním.
Natália Pavlovičová
prezidentka (nyní na studijním pobytu)
Masarykova studentská unie (MUNIE)

Fakulta sociálních studií
Mezinárodní vztahy, Bezpečnostní a strategická studia
Pochází z Považské Bystrice, žije v Brně, nyní na Erasmu v Loughborough.

V MUNII působí od jejího založení v roce 2012. Na pozici prezidentky byla 1 rok.

Na podobné téma

Podnikavá hlava dává šanci nápadům

Spolčení na Fakultě sociálních studií

„Trpělivost stipendia přináší,“ říká zkušená lovkyně „stýpek“

Konec tradičním plesům? Spolek Přesahy ukončil svou činnost