Předsevzetí redaktorů jdipracovat.cz

Nový rok vybídl i členy naší redakce jdipracovat.cz k odtajnění svých plánů a předsevzatí. Krom odborníků jsou členy redakce v drtivé většině studenti vysokých škol a také nedávní absolventi. I když nejsme žádný reprezentativní vzorek, je zajímavé sledovat, jak přání a plány do nového roku ovlivňuje studium.

Když se začtete do odpovědí, uvidíte, že naše redaktory čeká hodně nabitý rok. Krom psaní diplomových prací a vstupu na trh práce, některé čeká svatba, odjezd do zahraničí nebo navrácení radosti z podnikání. Objevily se ale i další, už méně tradiční plány: rozvíjení dobrovolnické činnosti, rozšíření kulturního rozhledu, utlumení workoholismu nebo znovuobjevení radosti z podnikání. Některé profesní a studijní „šmodrchance“ budou ještě hodně zajímavé, proto se jim i v budoucnu budeme podrobněji věnovat.
 
Adéla Zimolová má před sebou poslední semestr studia žurnalistiky na FSS MU.
V roce 2015 se chci věnovat hlavně sebevzdělávání, chci vytěžit maximum ze školních kurzů, ale i těch mimo školu určených právě a pouze studentům. Hned v lednu to budou akce spojené se Stážemi pro mladé, v únoru zase Akademie PR, a takhle bych ráda pokračovala po celý rok. No a jako každý rok si dávám obligátní předsevzetí ohledně zlepšení svých jazykových znalostí, ale i třeba výměny sociálních sítí za kvalitní literaturu.
 
Janetta Halíková v roce 2015 očekává bakalářské státnice na přírodovědě MU.
Ráda bych si letos přidala před jméno titul úspěšným obhájením závěrečné práce na univerzitě. Také se chystám v létě absolvovat kadeřnickou rekvalifikaci, abych se mohla věnovat širšímu spektru zákazníků, než doposud. A v neposlední řadě oprášit francouzštinu, se kterou jsem se tak dřela na gymnáziu. (A teď už vím prd).
 
Lukáš Visingr vystudoval bezpečnostní studia na FSS MU a živí se jako vojenský a bezpečnostní analytik a publicista.
Měl bych se naučit víc odpočívat, abych se tolik nepřepínal a necítil se často přepracovaný. Jinými slovy, musím trochu držet na uzdě workoholismus a udělat si víc volného času, abych se věnoval blízkým lidem a koníčkům, hlavně četbě.

Lucie Hromádková studuje učitelství na MU a plánuje dostudovat.
Moje přání na tento rok je dopsat diplomku a odstátnicovat (s čímž souvisí velké předsevzetí nevěnovat se blbostem, ale psát a psát a učit se a učit se). Během toho mám v plánu se ohlížet pořádně po práci ve školství. Ideální by bylo, kdybych už v červenci při svatbě měla příslib zaměstnání. Nebudu čekat na celý úvazek, počítám s tím, že to dnes nebude lehké sehnat, proto jsem odhodlaná vzít i úvazek menší, který bych případně doplnila nějakými doučováními.
 
Martin Zelinka je medik studující na LF MU, do konce školy má ještě daleko.
Chtěl bych začít pomáhat v nějaké neziskové organizaci, ideálně ve sdružení dobrovolných aktivit INEX. Díky této neziskovce jsem se v létě podíval na zahraniční workcamp a chtěl bych pomoct dalším lidem ke stejně úžasné zkušenosti. Taky začnu víc chodit do divadla a do kina, abych si rozšířil kulturní obzory.
 
Marie Šotkovská nedávno dostudovala ekonomický obor na MU a rozjíždí vlastní firmu.
Moje předsevzetí je zakousnout se více do byznysu a vrátit do práce VELKOU radost z jejího vykonávání, prostě z ní opět zpět udělat koníček, což první porodní bolesti rozjezdu byznysu trochu vzaly.
 
Lenka Skalická se začátkem roku zahájila poslední ročník studia personalistiky na FSS MU.
Tento rok se nese v duchu posledních dvou semestrů školy, a proto bych ráda získala co nejvíce možné praxe v oboru. Začínám oborovým online kurzem (až z Austrálie) a do konce roku bych chtěla zvládnout minimálně ještě dva další. Kromě nových znalostí si tím můžu zlepšovat i svoji angličtinu, což je mým dalším cílem v tomto roce.

Na podobné téma

STEP – krok vstříc zkušenostem

Představíme studentské spolky

Být mezinárodní je IN

Poradci: proč stojí za to pomáhat