Praxe v MF Dnes a jak to kvůli Babišovi nevyšlo

/II. díl/ V minulém díle jsem se chlubila, jak zajímavý jsem absolvent pro pracovní trh. Dnes ukážu, jak mi to bylo při prvních pokusech o nalezení práce naprosto k ničemu. Vždycky je tu nějaká vyšší moc a v mém případě to byl bohužel Babiš.


Na Katedru žurnalistiky v Brně jsem šla hlavně kvůli praxi a praktickým dovednostem, které zdůrazňovali snad ve všech letáčcích. A udělala jsem dobře. Mezi druhým a třetím ročníkem jsem strávila celé léto v liberecké Mladé frontě DNES na stáži a v září už jsem se odtamtud nechtěla hnout.

V Mladé frontě DNES v Liberci jsem za ty tři měsíce zjistila dvě věci. Že mě škola připravila dost dobře, protože se mnou byli všichni opravdu spokojení a závěrečné hodnocení vypadalo v podstatě jako chvalozpěv na mou osobu. A za druhé jsem se utvrdila, že novinařina je prostě povolání pro mě. O to víc jsem byla nadšená, když mi šéfredaktor nabídl od ledna práci.

Samozřejmě nebylo nic jisté, dokud nemáte podepsanou smlouvu a nesedíte první den u pracovního stolu, jako byste neměli nic. To se mi potvrdilo ještě mnohokrát, ale v případě Mladé fronty DNES to bylo první a asi zatím nejbolestivější zklamání. Přišel totiž Babiš.


Babišův Agrofert začátkem tohoto roku koupil vydavatelství Mafra, pod které spadá právě i MF Dnes. Začaly velké změny, spojování regionálních redakcí s týdeníky 5 plus 2, a když celá tahle mela skončila, nezbyla na mě v redakci ani jedna volná židle. Ale aspoň s dodatkem, že ať se jednou za čas ozvu a jednou snad přijde řada i na mě. Ještě nepřišla.

Hodně lidí, včetně redaktorů nechápe, proč chci dělat práci, která je mizerně placená, stresující a navíc takzvaně od nevidím do nevidím. Ale sami se z redakce nehnou ani na píď. Můj názor je takový, že dělat celý život něco, co člověka nebaví, byť za spoustu peněz, je kardinální blbost. Do redakce jsem se vždycky těšila a čas tam utíkal jako o závod. Prostě mě to bavilo a hodlám se k místu regionální novinářky jednoho dne propracovat. Mezitím jsem se ale musela poohlížet jinde. 

Na podobné téma

Absolventka žurnalistiky hledá práci

Praxe vám může zajistit práci

Jak absolventka žurnalistiky hledala práci

Praxe v MF Dnes a jak to kvůli Babišovi nevyšlo