Pracovní veletrh v Praze. Šance jak získat praxi či zaměstnání

Setkání se zaměstnavateli je pro studenty neocenitelná zkušenost, která usnadní hledání práce nebo může zajistit úspěch u výběrového řízení. Jedinečnou příležitost mají studenti vysokých škol 13. a 14. března v Praze na dvaadvacátých Career Days.


0850 career-days-2013 2 archiv-veletrhuSetkání se zaměstnavateli je pro studenty neocenitelná zkušenost, která usnadní hledání práce nebo může zajistit úspěch u výběrového řízení. Jedinečnou příležitost mají studenti vysokých škol 13. a 14. března v Praze na dvaadvacátých Career Days. Netradiční pracovní veletrh, který se skládá z osobních setkání, tréninků a konferencí, pořádá studentská organizace AIESEC. Přinášíme informace, které byste měli krátce před zahájením akce vědět.

1. Na setkání se zaměstnavateli je potřeba se přihlásit předem, protože na 50minutových schůzkách je pouze 25 míst. Přičemž 20 míst se registruje přes internet a 5 míst zůstává na příchozí na místě. Personalisté firem, které nabízejí místa studentům či absolventům, přiblíží výběrové řízení do svých podniků a také poradí, jak v nich uspět. Program setkání najdete zde

2. Zájemcům, kteří chtějí rozšířit své schopnosti a dovednosti, jsou určeny 90minutové tréninky. „Součástí programu jsou také tréninky zaměřené například na soft skills: time management, asertivní jednání, osobní branding a tak podobně,“ sděluje web akce (www.careerdays.cz). Pro zájemce je registrace nutná předem. Seznam tréninků je zde.

1025 careerdays 2014 archiv akce

3. V obou veletržních dnech, vždy na závěr programu, se uskuteční krátké konference, kde promluví například generální ředitelka Ringier Axel Springer Libuše Šmuclerová, nebo bojovník s prokrastinací Petr Ludwig. A další osobnosti. Na konferenci si nemusíte místo rezervovat předem. Více o konferenci se dočtete zde.

4. Při registraci můžete nahrát svůj životopis do systému, tím si usnadníte případnou další komunikaci se zaměstnavateli. Stejně tak není od věci si vzít životopis s sebou a konzultovat ho přímo na místě. Jako bonus se můžete nechat vyfotit na životopis. Fotka z dovolené totiž není to správné „ántré“ do výběrového řízení.

0850 career-days-2013 2 archiv-veletrhu

5. Vstupné na veletrh, který se koná v hotelu Corinthia , je 50 korun. Pro mimopražské návštěvníky akce dojednali pořadatelé v okolních ubytovacích zařízeních slevu.

Na podobné téma

Jak se spolčit na Filozofické fakultě

Career Days: Další možnost najít práci

Studenti sociálních studií nelení

Návštěva virtuálního veletrhu na vlastní kůži