Podnikavá hlava dává šanci nápadům

24. 3. 2015 | Adéla Zimolová
Rubrika: Studium, Studentské aktivity | Doba čtení: 1,5 minuty

Originální podnikatelské nápady podpoří i letos soutěž Podnikavá hlava, kterou již šestým rokem vyhlašuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Autoři zajímavých podnikatelských záměrů se do ní mohou přihlásit do 24. května.

Podnikvá hlava, soutěž, Olomoucký kraj, podnikání, začátek podnikání
Podnikvá hlava, soutěž, Olomoucký kraj, podnikání, začátek podnikání
Soutěž je určena jak pro úplné začátečníky v podnikání a studenty, tak i pro zkušené podnikatele s novým nápadem. „Během přípravy svých projektů mohou účastníci využít pomoci konzultanta Vědeckotechnického parku, nebo se zúčastnit workshopů, které se budou přípravě záměrů věnovat. Účast není omezena věkem ani územně,“ uvedl ředitel Vědeckotechnického parku Jiří Herinek.
 

Proč se zúčastnit?

Tváří letošního ročníku je loňský vítěz, zábřežský podnikatel Radek Poisl. Porotu zaujal svým záměrem vyrábět a prodávat automatický multifunkční osvětlovací systém. „Co mi výhra přinesla? Nabízí se tradiční odpověď, že jsem se utvrdil v mém podnikatelském záměru a samozřejmě dostal finanční odměnu. Obojí je bezesporu pravda. Hlavním přínosem pro mě ale byla zkušenost ze soutěže jako takové. Ve finále jsem si vyzkoušel živou prezentaci mého projektu AMOTec a získal mnoho užitečných rad a doporučení,“ řekl Poisl.

 

Podnikatel v sukních i Nejlepší středoškolák

Vedle hlavní soutěžní kategorie se pořadatelé a sponzoři rozhodli podpořit podnikavé středoškoláky a ženy, které už podnikají nebo by rády začaly. Pokud středoškoláci nejsou plnoletí, musejí mít dospělého garanta. Do kategorie Podnikatel v sukních se mohou přihlásit projekty, které připravily ženy nebo jsou pro ně primárně určené. Vítěze podpoří Olomoucký kraj, jenž je partnerem soutěže.
 
Hlavním partnerem soutěže zůstává vedle Olomouckého kraje také Erste Corporate Banking. "Kvalita soutěže Podnikavá hlava roste s každým rokem a projekty mají vysoký potenciál pro úspěšnou realizaci. Těšíme se na přihlášené projekty a věříme, že se podaří do budoucna oslovovat studenty i z dalších škol,"  uvedla zástupkyně společnosti Judita Naňková. Generálním partnerem soutěže je i společnost FENIX Group, která letos oslavuje 25. výročí od svého vzniku. „Soutěživost a podnikavost jsou druhou stranou mince zvané prosperita. Jelikož chceme žít v prosperující zemi, podporujeme zajímavá a chytrá řešení i  jejich nositele,“ odůvodnil podporu soutěže generální ředitel společnosti Cyril Svozil.

Podnikavou hlavou prošlo už více než 250 soutěžících. Vítěz letošního ročníku bude znám v červnu. Motivací pro účastníky není jen finanční ocenění, ale také cenné rady odborníků i podpora při rozjezdu podnikání.

Neváhejte přihlásit svůj podnikatelský záměr do soutěže Podnikavá hlava!

Na podobné téma

Studentské spolky na fildě

Ples Pedagogické fakulty MU se blíží

Členství ve studentské organizaci otevírá dveře

Konec tradičním plesům? Spolek Přesahy ukončil svou činnost