Jak uspět ve výběrovém řízení radí nová rubrika

2. 1. 2015 | Petra Štorková
Rubrika: Z výběrových řízení, Seriály | Doba čtení: 1,5 minuty

V našem internetovém magazínu jdipracovat.cz jsme publikovali stovky článků, v nichž najdete nespočet rad a zkušeností redaktorů, studentů i absolventů. V novém seriálu, který spouštíme na startu roku 2015, nám personalisté a zaměstnavatelé představují, co je pro ně u výběrových řízení důležité.

práce, výběrové řízení, personalistika
práce, výběrové řízení, personalistika

Články o tom, jak uspět ve výběrových řízeních patří na našem portálu k těm nejčtenějším. Čtenáři k nám přicházejí a vyhledávají informace o tom, jak napsat životopis, jak zpracovat motivační dopis, nebo jak se chovat u pohovoru. Stejně tak zaměstnavatelé v komentářích i e-mailech popisují své postřehy. Několik náborářů nám dokonce přímo napsalo postřehy z výběrových řízení, časté chyby a přešlapy absolventů. A možná se budete divit, ale nedostatek zkušeností není ten nejhorší prohřešek.


Na co se v rubrice Z výběrových řízení můžete těšit:

 

  • informace o zaměstnavatelích, kteří vyhledávají studenty či absolventy
  • sondu do požadavků v inzerátech, které cílí na studenty a absolventy
  • rady personalistů a zaměstnavatelů, jež rozhodují i přijetí kandidátů
 
Konkrétní případové studie v reálných situacích se budou zaměřovat na různé pozice a rozdílné obory. Nahlédneme krom zaměstnaneckých poměrů také do náborů na stážistická místa nebo brigády. Budeme se zabývat zajímavými, ale i typickými výběrovými řízeními, která cílí na studenty či absolventy. A personalisté si nenechají pro sebe, co rozhodlo o vítězi.
 

Na podobné téma

Pořádání (nejen) prázdninových akcí

Au-pair Tom: Středoškolská angličtina stačí

Čtení reklamních mailů: Podvod a pouhá ztráta času

10 rad pro čerstvé absolventy