Career Days: Další možnost najít práci

28. 12. 2011 | Petra Štorková
Rubrika: Studium, Studentské aktivity | Doba čtení: 1,5 minuty

Najít práci pro absolventa není snadné. Existují ale firmy, které hledají své profesionály mezi nadějnými a leckdy i nezkušenými studenty. Právě s takovými společnostmi máte možnost potkat se na akci Career Days, což je dvoudenní setkání největších firem na českém trhu s vysokoškoláky. Akce, kterou pořádá mezinárodní studentská organizace AIESEC, je naplánována na 1.-2. března 2012 v Praze

Na setkání zaměstnavatelů se studenty se lze zúčastnit workshopů, které se zaměřují na osobnostní a profesní rozvoj, nebo také lze získat informace o společnostech a trhu práce. „Nenazývala bych to veletrhem, ale spíše setkáním zaměstnavatelů s budoucími absolventy. Career Days nejsou běžnou akcí, které se můžete během roku zúčastnit při většině vysokých škol. Jde o prestižní akci, kde si nepopovídáte pouze s placenými hosteskami, ale s personalisty a manažery top společností v České republice,“ přibližuje akci Kristýna Vejpustková, která je členkou AIESEC Brno a podílí se na její organizaci.


 

Netradiční veletrh, který si klade za cíl usnadnit navázání kontaktu mezi budoucími zaměstnanci a firmami, letos slaví výročí. „Letošní Career Days dosahují 20. výročí, proto jsme připravili mnoho novinek, jednou z nich je i konference zaměřená na témata jako co dělat, když po dokončení vysoké školy nemůžete sehnat práci, nebo byste za prací chtěli vyjet do zahraničí, zároveň se můžete těšit na významné osobnosti, které budou hovořit o klíči k jejich osobnímu úspěchu,“ popisuje Vejpustková.

 

Letošní Career Days se konají 1.-2. března v hotelu Dorint v Praze.

Uchazeči musí vyplnit registraci a přihlásit se na www.careerdays.cz. Pokud se zaregistrujete do 31.12., můžete se Career Days zúčastnit zcela zdarma. Krom internetových stránek je možné získat informace i na facebookovské stránce Career Days.

Na podobné téma

Na medicíně je živo díky aktivním studentům

Spolek přírodovědců: seberealizace i zkušenosti

Jak se dělá ples aneb přijďte si nejen zatančit

Spolek sportovců: Dobrovolníci FSPS