Brigády: překonej pýchu

Život na vysoké není levná záležitost, proto je dobré tu a tam si přivydělat. Brigád je v Brně hodně, kdo tvrdí opak, lže nebo se mu nechce pracovat. Ne vždy je to procházka růžovým sadem, ale peníze se vydělat dají.

0019 brigada-na-stanku marie-slapotovaŽivot na vysoké není levná záležitost, proto je dobré tu a tam si přivydělat. Brigád je v Brně hodně, kdo tvrdí opak, lže nebo se mu nechce pracovat. Ne vždy je to procházka růžovým sadem, ale·peníze se vydělat dají. Jeden přínos ale takováto martyria mají – naučíte se komunikovat s personalisty. Pět zpackaných pohovorů a už se o vás budou prát!

Brno není samospásné, proto tvrdit, že přivýdělek číhá na každém rohu a zaměstnavatelé se o vás perou, je přehnané. Nicméně neznám v Brně nikoho, kdo při hledání brigády dříve či později neuspěl. Musíte se ale smířit s věcí, která ledaskomu na vysoké škole dělá problém. Budete totiž nejčastěji dělat činnosti, kvůli kterým nepotřebujete vysokou školu, a skloubit tak vysoké sebevědomí univerzitního studenta s „podřadnými“ činnostmi administrativních pracovníků, operátorů call center nebo pokladních v supermarketu.

Doporučuji tedy překonat pýchu, umírnit se v nárocích na výši honoráře a směle se vydat na brigádnický trh práce. Věřte, že je to docela zábava, a pokud pro vás není potřebnou motivací finanční obnos, určitě se pocvičíte v komunikaci s personalisty firem a vyšperkujete si životopis.

0019 brigada-na-stanku marie-slapotova

Text vyšel v publikaci Prvákoviny do kapsy 2010.

Na podobné téma

Brigády: překonej pýchu

Přísedím a soudím!

Jak se dá skloubit brigáda a studium přírodovědy?

Doučování: Brigáda, po které vám zešediví vlasy