Klub investorů: jak správně zúročit peníze

27. 5. 2011 | Eliška Gončarová
Rubrika: Práce, Podnikání | Doba čtení: 2 minuty

Zajímají vás investice? Je tu pro vás studentská nezisková organizace Klub investorů, která vznikla původně na akademické půdě VŠE v Praze. V současné době působí na ekonomicky zaměřených fakultách po celé republice. Její rozvoj podporují významní partneři z investorské branže jako známí obchodníci s cennými papíry Colloseum nebo X-Trade Brokers, mezi podporovateli nechybí ani Fio banka. Klub se zabývá kapitálovými trhy, představit si pod tím můžete témata jako investování, trading a private equity.

klub investoru, práce, začátek podnikání
klub investoru, práce, začátek podnikání
Základním mottem organizace je „Cesta k úspěchu“ a chtějí toho docílit vzděláním a pravidelným kontaktem s praxí. Pro úplné začátečníky připravili nový vzdělávací seriál Škola investování, který začal letos v březnu a kde vám objasní základní pojmy a principy světa investic. Klub také pořádá prakticky orientované přednášky, kde se můžete setkat s opravdovými odborníky. Kromě tipů na investice, můžete na jejich webu také diskutovat třeba o rostoucím trendu ceny zlata nebo komentovat cenový vývoj akcie americké společnosti Nvidia Corporation.

Hnací sílou je však členská základna, která čítá na 700 registrovaných, a zápal studentů, kteří Klub svou aktivitou posouvají dopředu. Unikátní příležitostí je snadné rozšíření do dalších koutů České republiky – založit klub na vaší fakultě je jednoduché. Pomůže vám mateřská organizace Klubu, pak už stačí jen sehnat podobné nadšence se zájmem o svět financí a zajistit podporu fakulty.

Odvahu prokázala parta studentů Ekonomicko-správní fakulty v Brně a náš vlastní Klub investorů je na světě. Definovali své vlastní cíle jako doplnit svoje znalosti ze studia, přiblížit studentům reálné fungování finančních trhů a naučit úspěšně vydělávat na finančních trzích. Během jarního semestru 2011 jste na ně mohli narazit na ESF každé úterý večer, nebo se zúčastnit některé z jejich přednášek – naposled to bylo téma měnových trhů. Uvidíme, co si pro nás připraví pro příště.

Analýzy, články o investování, aktuální kurzy, termíny seminářů i pracovní nabídky najdete na webových stránkách Klubu www.klubinvestoru.com, brněnská odnož je také na Facebooku.

 

Na podobné téma

Co musí vědět OSVČ v roce 2012

Podnikatelka a studentka 2 fakult: Na prokrastinaci není čas

Z historika zedníkem a nakonec snad kavárníkem

Ušetřit podnikatelům umožňují slevy na dani