TIP NA WEB: Jobspin.cz

5. 5. 2015 | Kristýna Zemanová
Rubrika: WWW, Tipy | Doba čtení: 1,5 minuty

Cizí jazyky při hledání práce hrají čím dál větší roli. Uchazeči, kteří se bez problémů domluví i jinak než česky, pak mají při výběrovém řízení velkou výhodu. Patříte mezi ně? Pak je právě pro vás určen portál Jobspin.cz

jobspin.cz, jazyky, kariéra, práce
jobspin.cz, jazyky, kariéra, práce

Co je Jobspin.cz?

Jobspin.cz je pracovní portál pro cizince v České republice a vícejazyčné Čechy,“ vysvětluje mluvčí Jobspin Kateřina Kukrechtová. V praxi to znamená, že většina pracovních pozic nabízených na Jobspin nevyžaduje znalost češtiny a tím pádem jsou i inzeráty zadávané v cizím jazyce, nejčastěji v angličtině. Zaměření na jazyky se na Jobspin projevuje i tak, že inzeráty můžete filtrovat nejen podle místa či typu práce, ale i podle toho, které cizí řeči konkrétně ovládáte. Pro studenty nebo čerstvé absolventy je pak užitečná funkce vyhledávat pouze mezi stážemi, které se obecně hodí hlavně pro mladé lidi.

Jobspin kromě vyhledávání práce nabízí také službu CV FIX. Za 200 korun vám opraví motivační dopis po gramatické, stylistické i obsahové stránce. „Motivační dopis a životopis představují první dojem, který uchazeč o práci na svého zaměstnavatele udělá. Je tedy určitě podstatné věnovat jim čas a pozornost,“ poznamenala Kukrechtová.


Ovládáte jazyky, ale chcete zůstat doma?

Určitou nevýhodou je, že se drtivá většina nabídek práce koncentruje do Prahy, případně do Brna, což je ale vzhledem k zaměření portálu logické. Sídla nadnárodních firem, ve kterých jsou cizí jazyky nejvíce žádané, se totiž nacházejí právě v hlavním městě. Pokud tedy ovládáte na vysoké úrovni jeden či více cizích jazyků, ale za hranice se vám stěhovat nechce, je pro vás Praha tím nejlepším místem, kde své znalosti uplatnit.

Na podobné téma

TIP NA WEB: Trendwatcher

Tip na pracovní web: HitPráce.cz

TIP NA KNIHU: Myšlenkové mapy v byznysu

TIP NA FB STRÁNKU: Najdi job s humanitním diplomem