TIP NA WEB: JobMaster.cz

Představujeme personální portál www.jobmaster.cz s mnohaletou historií a několika tisíci pracovních nabídek, které se dají jednoduše filtrovat podle různých parametrů. Je možné si najít i zaměstnání vhodné přímo pro absolventy. JobMaster je český informační webový portál, který každé pondělí přináší aktualizovanou nabídku pracovních příležitostí. Efektní aplikací je geolokace.

 

0830 jobmaster 1 archiv-jobmasterPředstavujeme personální portál www.jobmaster.cz s mnohaletou historií a několika tisíci pracovních nabídek, které se dají jednoduše filtrovat podle různých parametrů. Je možné si najít i zaměstnání vhodné přímo pro absolventy. JobMaster je český informační webový portál, který každé pondělí přináší aktualizovanou nabídku pracovních příležitostí. Efektní aplikací je geolokace.

Počátky projektu JobMaster sahají až do roku 1995. „Tehdy vznikl klasický papírový týdeník v novinovém formátu, který pokrýval zejména oblast Prahy a nejbližšího okolí. V březnu 1996 byla založena webová stránka ve vlastní doméně www.jobmaster.cz, která zpočátku věrně kopírovala obsah papírového periodika pro návštěvníky internetu,“ popsal historii personálního portálu jeho provozovatel Martin Nesměrák. S rozvojem internetu přišlo i rozšíření na další regiony a také postupné přidávání dalších funkcí, kterých v současnosti portál nabízí mnoho.

0830 jobmaster 2 archiv-jobmaster

Mezi velmi efektní aplikace patří geolokace. Portál automaticky po vašem schválení zobrazí na Google maps vaši momentální polohu a dohledá pracovní nabídky v okolí. „Aplikace geolokace ukáže podle Vaší stávající zeměpisné polohy aktuální nabídky práce v místě, v okruhu do 20 kilometrů a v okruhu do 50 kilometrů, vše srozumitelně a přehledně,“ popisuje Nesměrák.

0830 jobmaster 3 archiv-jobmaster

Zajímavé je i číslo aktuálních pracovních příležitostí, které portál nabízí. Bývá jich několik tisíc. Třídit je můžete podle regionu, zaměření profese, a dokonce i podle některých požadavků – např. jazykových nebo kvalifikace. Web je dobře zobrazovatelný i v chytrých mobilech. „Od loňského roku je na doméně www.jobmaster.mobi verze pro mobilní telefony. I zde funguje samozřejmě geolokace, regionální stránky i profesní záložky,“ přiblížil provozovatel webu.

Hodnocení webu:
+ logická struktura+ mnoho filtrů, které usnadňují vyhledávání
+ vyfiltrované nabídky pro absolventy
+ zveřejňování personálních videoinzerátů
- lehce staromódní grafika
- kvůli mnoha funkcím pro nového účastníka poněkud nepřehledný

0830 jobmaster 4 archiv-jobmasterKde najdete Jobmaster:

www.jobmaster.cz

JobMaster na Facebooku

JobMaster na Twitteru

JobMaster na LinkedIN

JobMaster na GooglePlus

JobMaster na YouTube

Na podobné téma

Tiskárna je základním kamenem vaší home office. Jak se zorientovat v nabídce?

TIP NA KNIHU: Jak budovat kariéru

Pozor na půjčky pro nezaměstnané. Neexistují

TIP NA KNIHU: 101 chytrých otázek, které vám pomohou u přijímacího pohovoru