Stovkomat – patří budoucnost mikroslužbám?

3. 6. 2015 | Martin Zelinka
Rubrika: Práce, Brigády | Doba čtení: 1,5 minuty

Slyšeli jste už o mikroslužbách? Znamená to, že lidé za malou finanční částku nabízejí nejrůznější činnosti a produkty. Často takové, ke kterým není potřeba ani žádná zvláštní kvalifikace. Že vás nenapadá, co byste mohli nabídnout? Myslíte, že nic na prodej nemáte? Sám jsem zkusil „job“ nabídnout, abych si ověřil, jak Stovkomat funguje.

stovkomat, brigada, mikroslužby
stovkomat, brigada, mikroslužby

Království mediálních mágů

Mikroslužby (= joby) se na Stovkomatu dělí do různých kategorií. Např. grafika, psaní, sociální sítě atd. Velká tlačenice je mezi nabídkami v kategorii online marketingu a sociálních sítí, kde nabízející slibují „100+ reálných kvalitních FB fanoušků z České republiky“ nebo „Přivedu až 35.000 uživatelů na vaše webové stránky, blogy, eshopy a jiné.“ Je přinejmenším podezřelé, že tito mediální mágové nabízejí své cenné služby pouze za pár set korun.
 

Pro šikovné...

V kategorii grafika a design můžou talentovaní jedinci nabízet tvorbu bannerů, log, vizitek, kreseb či karikatur. Literárně nadaní můžou nabídnout svůj job v sekci básní a povídek. Odborníci na různé oblasti nabízejí zpracování podkladů pro seminární či bakalářskou práci (to ovšem nebezpečně zavání plagiátorstvím a zahráváním si s autorským zákonem).
 

… a pro odvážné

Na našem webu jsme publikovali článek o lechtivých brigádách mladých dívek. Na podobnou záležitost jsem na Stovkomatu narazil v podkategorii „Tvůj vzkaz na...“. „Jsem hezká vysoko školačka co se ráda ukazuje a proto vám nabízím svoje sexy tělíčko s vašim textem kam si jen budete přát...“ slibuje podnikavá slečna. Job je samozřejmě doplněn o lákavé ilustrační foto. Další job je uveden takto: „Napíšu libovolný vzkaz na svůj pivní pupek. Vzkaz může být i delší, neboť můj valbřich je dostatečně velký.“ Zatímco první nabídka má již 91 kladných hodnocení za dodaný job, ta druhá bůh ví proč zatím žádné.


Kdo vás vlastně platí?

Na Stovkomatu můžete nabídnou job za jakoukoli částku v rozsahu 150 až 1 500 Kč. Minimální částka pro výplatu je 300 Kč (na rozdíl od čtení reklamních mailů se tato hranice neposouvá donekonečna!). Za odevzdaný job vám Stovkomat připíše peníze na váš uživatelský účet. Pokud máte na účtu více než 300 Kč, můžete si peníze nechat vyplatit na váš skutečný bankovní účet. Předtím si musíte vytisknout a podepsat doklad, který znovu naskenujete a pošlete zpět. Důležité je, že z částky, za kterou job nabízíte a kterou zaplatí zákazník, připadá třetina Stovkomatu a dvě třetiny vám.
 

Jak jsem prodával mikroslužbu

Experimentálně jsem vytvořil job, ve kterém jsem nabízel napsání erotické povídky za 150 Kč. První zakázka přišla poměrně brzy. Dokonce i po zvednutí ceny na 250 Kč se na mě klient obrátil znovu. Za cca půl roku jsem napsal 8 povídek (z toho 7 pro erotický web, 1 pro soukromou osobu). Vydělal jsem si 1 220 Kč. Jako pravidelná výplata nic moc, jako přivýdělek a zkušenost – proč ne.
 

Milionář ze Stovkomatu?

V případě Stovkomatu se rozhodně nejedná o podvod typu čtení reklamních mailů. Nejedná se ale ani o zázračný recept na zbohatnutí. U časově náročných činností jako psaní či kreslení musíte nasadit vyšší cenu, aby se vám job vyplatil. Na druhou stranu slečna píšící vzkazy na přání na její tělo může všechny zakázky sfouknout za půl hodiny před spaním. Pokud vám nevadí častější mytí, je to určitě velmi nenáročná cesta k pár korunám.

Na podobné téma

Co dělají budoucí ekonomové přes prázdniny?

Bodies Revealed – vypusťte mediky!

Sympatická a komunikativní? Pracujte jako asistentka

Kouzla táborové kuchyně