Práce v realitách je sice dřina, ale výsledky stojí za to

6. 6. 2018 | Redakce
Rubrika: Zaměstnání, Práce | Doba čtení: 1,5 minuty

Každá koruna navíc se dnes hodí, a tak se nabízí různé brigády, práce na plný nebo částečný úvazek. Jednou z nich může být i práce v realitách. Práce realitního makléře se hodí třeba i pro studenty nebo maminky na rodičovské dovolené. Jak taková práce vypadá a co obnáší?

Jak vypadá práce realitního makléře?

Práce realitního makléře se zdá být jednoduchá, ale chce to píli, trpělivost, empatii a opravdový zápal. Aby byl realitní makléř úspěšný, musí skloubit schopnosti psychologa, právního a finančního poradce, obchodníka, ale také musí být klientům po ruce a snažit se najít opravdu vhodné řešení pro jejich požadavky.

Schůzky s klienty v místě prodeje nebo pronájmu nemovitostí, každodenní e-mailová a telefonická komunikace s klienty, práce hlavně v terénu. To je hlavní náplní realitního makléře. Realitní makléř pracuje tehdy, kdy potřebuje, nebo kdy to potřebují jeho klienti. Je to o vzájemné domluvě. Makléř má flexibilní pracovní dobu, ale měl by být nonstop k zastižení.

Výdělky jsou slušné, ale je za tím hodně práce

Každou práci děláme hlavně pro peníze, pak až pro zábavu. Práce v realitách není výjimkou. Plat realitního makléře tvoří hlavně provizní složka. Proto hodně záleží na vlastní aktivitě. A tedy i na chuti tuto práci dělat. Například společnost RE/MAX nabízí na začátku 50% podíl z provizí, po zaběhnutí se, si makléř bere až 80 % provizí.

Jak se tedy stát realitním makléřem? Není na to potřeba žádná vysoká škola, praxe, ani žádné certifikáty. Stačí jen chtít. Nabídek práce je dnes všude hodně, proto i pražská pobočka společnosti RE/MAX na Andělu hledá nové tváře. Zkuste proto realitní kancelář oslovit s motivačním dopisem a životopisem a možná i vy budete za čas prodávat reality.

/PR/

Na podobné téma

Hledám brigádu. Zn. V noci

Copywriting: skládala jsem stejná slova do nestejných vět

Studentka pedagogiky vyrazila na stáž do Londýna

Je dobré založit podnikání online?