Na solidní práci můžete narazit na pracovním veletrhu i na facebooku

4. 11. 2010 | Alena Klimková
Rubrika: Zaměstnání, Práce | Doba čtení: 1,5 minuty

Kde všude máte možnost hledat (a najít) zajímavou a dobře placenou práci na plný úvazek? Nejlepší je vytvořit mix různých způsobů. Některý určitě zabere. Mezi nimi například veletrh, agentura či úřad práce.

jobchallange, práce, hledání práce, úřad práce
jobchallange, práce, hledání práce, úřad práce

Kde všude máte možnost hledat (a najít) zajímavou a dobře placenou práci na plný úvazek, jsme již psali. Dali jsme vám například tip na přímé oslovení potencionálního zaměstnavatele nebo na vyhledávání vyhovujících nabídek práce na internetovém pracovním portálu. Náš výčet však nebyl konečný, solidní práci na plný úvazek můžete samozřejmě hledat i jinde. Předkládáme další tipy:

5. Pracovní veletrh

Na potencionálního zaměstnavatele lze narazit i na veletrhu práce. Takový veletrh, na němž mimo jiné vystavující společnosti nabídnou pracovní příležitosti, je určen zejména studentům a absolventům vysokých škol.

6. Personální agentura

Co je hlavním úkolem personálních agentur? Kromě toho, že je můžete oslovit během hledání své vysněné práce, a využít tak jejich poradenských a psychologických služeb, vyhledávají zaměstnance na určitou pracovní pozici pro konkrétní společnost. Každá z personálních agentur se specializuje na konkrétní obory. To je dobré vědět, můžete si tak na míru vybrat konkrétní personální agenturu, která se zaměřuje na oblast, kam spadá obor, který jste vystudovali nebo v němž máte několikaletou praxi.

7. Úřad práce

Úřad práce plní řadu funkcí. Vyplácí třeba podporu v nezaměstnanosti, zajišťuje rekvalifikaci, ale především zprostředkovává vhodné zaměstnání. Hledáte-li práci, jistě vám pomůže i web Úřadu práce, na němž naleznete spoustu nabídek volných míst, rozčleněných v rámci regionů České republiky.

8. Inzerát v tisku

Hledání solidní práce pročítáním inzerátů v denním tisku? Proč ne? Ale pozor, ať se nenapálíte! Samozřejmě i v novinách můžete narazit na zajímavou a dobře placenou práci na plný úvazek. V novinové inzerci se to ale hemží i podvodnými nabídkami práce, hlavně takzvanými pyramidami nebo letadly. (Ale o tom zase někdy příště.)

Na závěr

Předložili jsme vám několik tipů, díky nimž byste mohli nalézt vysněnou práci. Všechny možnosti jsme ale rozhodně nevyčerpali. Mějte na paměti, že při hledání práce hrají prim nejen vaše schopnosti, ale i náhoda a štěstí. To znamená, že práci na plný úvazek můžete najít prakticky kdykoliv a kdekoliv. A to klidně také přes známého, na inzertní vývěsce v obchodním domě, ve výloze kamenného obchodu, na facebooku nebo na webových stránkách vysokých škol či konkrétních kateder. Jen to chce mít oči na šťopkách.

Kam dál?

První polovina tipů: Kde hledat práci na HPP? I tam, kde by vás to vůbec nenapadlo.

Na podobné téma

Proč si zaměstnavatelé vybírají právě absolventy

Brigády mladých pedagogů: nejen doučování

Stáž v Mladé Frontě může být i veselá

Stovkomat – patří budoucnost mikroslužbám?