Letní akademie Jdi pracovat. Oč jde?

1. 7. 2015 | Petra Štorková
Rubrika: Seriály, Letní akademie 2015 | Doba čtení: 1,5 minuty

Léto je doba, kdy absolventi hledají práci či nastupují na Úřad práce. Abychom vám usnadnili vstup do kariérního ringu, připravili jsme Letní akademii Jdi pracovat. Po dobu 62 prázdninových dní vám budeme servírovat ověřené rady, jak si během léta najít práci.

letní akademie jdi pracovat, 62 rad, jak úspěšně najít o prázdninách práci
letní akademie jdi pracovat, 62 rad, jak úspěšně najít o prázdninách práci

Za 5 let fungování tohoto internetového magazínu s HR tematikou jsme nasbírali od mnoha odborníků i absolventů zkušenosti a tím, jaké chyby nejčasteji dělají absolventi škol, když si hledají práci. Část redakce má tuto etapu za sebou, a tak píše texty z vlastní zkušenosti. 
 

Léto je doba hledání práce

I když doposud bylo léto pro mnoho z vás dobou radovánek, cestování a klidu od učení, poslední studentské léto je v něčem jiné. Kalendářní měsíc od státnic jste ještě studenty, poté nastává tvrdá realita. Máte mnoho možností, bezstarostné letní dováděné do nich ale nepatří. Můžete mít problémy s úřady, bytnou i rodiči.
 
Co vše se změní? I to prozradí náš malý vzdělávací projekt, který spouštíme první prázdninový den.

62 dní, 62 rad

Neusnout na vavřínech je první rada s číslem 0, která startuje sérii 62 našich osobních zkušeností. Něco dělat, hledat, rozhlížet se, patřičně se prezentovat a občas si od moře odskočit na pohovor. To vše je možná před vámi. My vás rádi navedeme, jak být lepší při vaší pěší túře za skvělou kariérou. Nic se ale nemá přehánět, proto každý prázdninový den očekávejte jednu stručnou dobře míněnou radu.

Rady najdete na Facebooku

Facebooková stránka Jdi pracovat každý den odhalí jednu radu. Pokud chcete mít jistotu, že vám žádná neunikne, dejte si Sledování (tlačítko To se mi líbí > Sledování). Každá nová rada se vám pak ohlásí na Facebooku.

Zapojte se do naší akademie!
Máte radu, která vám pomohla na startu vaší kariéry? Napište nám na petra@jdipracovat.cz. Rádi ji zveřejníme pro ostatní.

Na podobné téma

10 rad personalistů, jak uspět ve výběrovém řízení

10 rad, jak se chovat u pohovoru

11 rad, jak napsat motivační dopis a životopis

Letní akademie Jdi pracovat. Oč jde?