Kde hledají práci novináři a „mediálové“

18. 10. 2013 | Petra Štorková
Rubrika: Zaměstnání, Práce

Studenti a absolventi žurnalistiky či mediálních oborů mají mnoho možností, kde hledat práci, ale i částečný úvazek či jednorázový přivýdělek. Pomohou jim v tom specializované weby, ale i oborové facebookové skupiny. Nesmíme zapomínat také na internetové stránky mediálních firem. Různé psaní, ale i PR realizace mohou zájemci najít také na různých portálech pro freelancery a mediální živnostníky. Přinášíme jejich soupis.

0972 prace-v-mediich 1 freedigitalphotos.net
 

Pracovní příležitosti pro studenty a absolventy

Školy, potažmo katedry žurnalistiky a mediálních studií umisťují na své weby specializované nabídky vhodné pro jejich studenty či oborové absolventy.

0972 prace-v-mediich 2 freedigitalphotos.net

 

Portály specializované na pracovní nabídky pro novináře a mediální pracovníky

Některé internetové stránky specializované na marketing a média obsahují také sekce s pracovními nabídkami. Je to nejen Syndikát novinářů, ale třeba také Marketing JOB, nebo specializovaná sekce s pracovními nabídkami na portálu mediář.cz.

 

Specializované stránky a skupiny na sociálních sítích

I na sociálních sítích mohou „mediálové“ najít pracovní nabídky. Jednoduše a hlavně pro firmy zdarma, proto takto obsazovaných pracovních míst přibývá.

0972 prace-v-mediich 1 freedigitalphotos.net

 

Weby mediálních zaměstnavatelů

Stejně jako jiné firmy, i zaměstnavatelé v mediální oblasti mají na svých internetových stránkách kariérní sekci, v níž mohou zájemci najít zaměstnání v dané firmě. Odkazujeme na největší mediální zaměstnavatele v Česku. Jejich nabídky se netýkají jen nabídek pro žurnalisty, ale také pro inzertní poradce, korektory a další členy mediálního týmu.

 

Na volné noze

Služby poptávají firmy i jednotlivci na různých portálech pro freelancery, tedy pracovníky na volné noze. Práce novinářů i reklamních tvůrců se mezi nimi nezřídka objevují.

Při hledání zaměstnání v médiích, public relations, reklamě či marketingu nezapomínejte také na pracovní nabídky na obecných pracovních portálech, které vás díky vyhledávačům navedou do té správné oblasti a přehledně vyfiltrují požadované pozice.

Na podobné téma

Kam po studiu přírodovědecké fakulty?

Medik by si měl teorii osahat v praxi. I nepovinně

Darja Janíčková – práce virtuální asistentky

Absolvent FI začal podnikání metodou „pokus-omyl“