Jak na obálkování (ne)zbohatnout

24. 11. 2010 | Petra Štorková
Rubrika: Seriály, Podivné brigády | Doba čtení: 2 minuty

Nechat se napálit není nikterak složité. Pokud potřebujete peníze a nemůžete například kvůli studiu chodit do práce, hledáte práci takzvaně z domova. V takovém případě máte hodně šancí, že se na vaše konto někdo obohatí neprávem, nebo slíbí nesplnitelné. V dnešním dílu seriálu Podivné brigády se podíváme na případ, který se stal nejednomu důvěřivci.

obálkování, skládání, brigáda, podvod
obálkování, skládání, brigáda, podvod

Ruku na srdce, kolikrát jste měli nutkání odpovědět na inzerát nabízející takzvané obálkování, neboli vkládání letáčků do obálek či kompletaci korespondence a dokumentů. Podívejme se na inzerát, který jste možná před nedávnem zaregistrovali na internetu.

Skládání letáčků – Manchester United

Nabízím solidní přivýdělek vhodný pro studenty, maminky na mateřské dovolené, důchodce či lidi, kteří si chtějí ve volném čase přivydělávat. Týdenní mzda je přibližně 2 000–4 000 KČ!!! Jedná se o vkládání reklamních letáků do obálek a jejich následné rozesílání. Náklady spojené s rozesíláním (obálky, známky) neplatíte. Aby Vám mohl být odeslán první materiál, je nutné zaslat vstupní poplatek ve výši 50 Kč. To je ale vše, co do této práce musíte vložit. Věřte, že se vám tento poplatek do několika dní mnohonásobně vrátí. Pokud máte o tuto práci zájem, napište na níže uvedený kontakt a my vám ihned pošleme více informací o této práci.

V instrukcích se dozvíte, že máte poslat peníze, registrační kupon a ofrankovanou obálku a poté máte čekat zásilku letáků ke kompletaci. „Po týdnu čekání vám přijde „instruktážní“ dopis a k němu nesmyslný a nezajímavý letáček formátu A6 (pojednává o historii a vzniku Manchesteru United). Dopis, který jste dostali, si několikrát namnožíte. Potom si podáte inzerát a budete sami za sebe tuto práci nabízet pomocí inzerce,“ uvedla na webu podvodnefirmy.cz jedna z těch, co naletěli.

O podvodech s touto konkrétní brigádou se toho na internetu dočtete spoustu, ale dobrou zprávou je, že tento „výhodný“ přivýdělek je už na většině serverech odhalen a uživatelé si v diskusích předávají informace. Tou horší zprávou je, že stačí změnit druh letáku a je to do jiného hávu zamotaná stejná lumpárna.

Proto dobrá rada: Když je něco moc výhodné a jednoduché, většinou to nefunguje. Při vybírání práce z domova musíte být dvojnásob obezřetní a neposílat peníze jen tak někomu.

Na podobné téma

Klikačky: Dá se proklikat k bohatství?

„Lechtivé“ přivýdělky českých studentek

Když multilevely nejednají fér

Čtení reklamních mailů: Podvod a pouhá ztráta času