Doučování zprostředkovávají i weby

30. 12. 2013 | Lucie Hromádková
Rubrika: Brigády, Práce

Doučování je velmi oblíbený způsob přivýdělku vysokoškolských studentů. To, co se pak sami naučí, mohou předávat dále studentům základních či středních škol. Přinášíme soupis webů, které zprostředkovávají doučování.

0979 webydoucovani morguefileNěkterým žákům na základních či středních školách stačí výklad učitele ve škole a samostatné procvičování. Někteří však potřebují, aby se jim někdo věnoval individuálně – a to je právě příležitost pro vysokoškoláky, kteří mohou žáky doučovat. K doučování se student může dostat náhodou, přes známého apod. Existuje však mnoho webových stránek, které zprostředkovávají doučování.

Každý, kdo se na webovky zaregistruje, získává větší šanci, aby byl vidět a aby si ho někdo objednal. Všechno je ale obchod, a tak se musí počítat s tím, že zprostředkovateli (tedy majiteli webu) zaplatíte provizi za to, že díky němu můžete vydělávat peníze za doučování. Pojďme se podívat, jak fungují některé weby zprostředkující doučování.

www.naucim.cz – na tomto webu se stačí zaregistrovat, vyplnit informace, jaký doučujete předmět, kolik stojí jedna lekce, kde bydlíte a kam jste ochotni za žákem dojíždět. Jakmile si vás někdo objedná, přijde vám e-mail s kontakty na žáka. Poté, co se s ním domluvíte, zapisujete do třídní knihy na webu každou uskutečněnou lekci, ze které zaplatíte provizi 15,- Kč. Peníze platíte podle domluvy s administrátorem webu, například poté, co částka přesáhne 300,- Kč a podobně.

www.lektornamiru.cz – celorepublikové stránky, ze kterých vám po registraci nechodí na e-mail žádné maily s žádostmi. Tento web funguje tak, že po přihlášení vidíte seznam všech volných doučování z různých krajů České republiky a přihlásíte se k tomu, o které máte zájem. Pokud vyplníte předměty, které vyučujete, můžete si zobrazit pouze ty žádosti, které se vztahují k vašim předmětům. Provize činí 4% z každé lekce a peníze se neposílají až zpětně, naopak musíte mít kladně nabitý kredit, abyste mohli doučovat.

0979 webydoucovani morguefilewww.doucovanivbrne.cz – přímo brněnský web, který zaštiťuje celorepublikový server www.doucka.cz. Po registraci opět vyplníte předměty, které vyučujete. Jakmile vám přijde nabídka od žáka na e-mail, můžete se s ním domluvit. Provizi posíláte ihned po domluvě se žákem – její výše je stanovena podle toho, kolik odučíte lekcí - čím méně lekcí, tím větší procento z vaší odměny „spolkne" provize. Pokud žáka doučujete dlouho, provize je velmi nízká, protože od deseti lekcí nahoru již administrátor nepotřebuje znát přesný počet odučených lekcí.

www.doucujeme.eu - inzertní stránky s poptávkou i nabídkou doučování. Zde můžete jednoduše vložit inzerát, ve kterém budete informovat o doučovaných předmětech i ceně za každou lekci. Stejně tak můžete na těchto stránkách najít žáka, který bude potřebovat pomoct s „vaším" předmětem.

www.kvalitni-doucovani.cz - při registraci a zadání inzerátu na těchto stránkách zaplatíte roční registrační poplatek 590,- Kč, neplatíte však již žádné provize.

www.euagency.cz/pracujte-pro-nas.html – agentura zprostředkující doučování. Zde je potřeba vyplnit registrační formulář a domluvit se s agenturou na podmínkách spolupráce.

www.doucovani.cz – na těchto stránkách dochází k tzv. předregistraci lektora. Poté, co vám sám administrátor svěří některé z doučování, stáváte se právoplatným lektorem.

Na co si dát při doučování pozor

Po domluvě s žákem je důležité myslet také na základní věci – najít si místo bydliště, kde žáka budete navštěvovat, a zjistit si látku, kterou budete doučovat. Dobré je myslet na to, že se po internetu pohybují i nebezpečné osoby a první, informační schůzku, raději absolvovat na veřejném místě.

Na podobné téma

Headhunter – tak trochu jiný personalista?

Kde vzít zkušenosti při studiu na Ekonomicko-správní fakultě

Brigáda v kavárně: namíchat koktejl i připravit kávu

Daňové přiznání: Pro OSVČ velmi aktuální téma