Čtení reklamních mailů: Podvod a pouhá ztráta času

Hledáte snadný přivýdělek na internetu? Co třeba zkusit eRmail? Můžete si tak prý vydělat slušnou částku pouhým čtením reklamních e-mailů, které vám budou pravidelně přicházet na vaší e-mailové schránky. Myslíte si, že za čtení vyžádaných reklamních e-mailů dostanete peníze, anebo se jedná o pouhou ztrátu času a podvod zneužívající nezkušenosti a naivity lidí?

reklamní maily, brigáda, podvod
reklamní maily, brigáda, podvod

Vydělat si slušnou částku pouhým čtením reklamních mailů je podle provozovatele eRmailu velmi snadné. Stačí se zaregistrovat, ihned po registraci obdržíte 100 korun, za každé přečtení reklamního mailu si můžete vydělat až 5 korun a za vyplnění dotazníku až 20 korun.

Svoje zisky si v rámci eRmailu můžete také znásobit. A to tehdy, když eRmail doporučíte svým známým a oni se zaregistrují. A vy za jejich aktivitu budete v omezeném časovém období získávat provizi v řádu korun až desetikorun.

Když odkaz na eRmail vystavíte kdekoli na internetu na viditelné místo (třeba na Facebook), máte možnost za 500 prokliků získat dalších 100 korun. Provozovatel eRmailu tvrdí, že vám bude takto nastřádaná částka vyplacena tehdy, když dosáhnete 1000 korun.

Snadný výdělek? Má to zásadní háček!

Vydělat si peníze pouhým čtením reklam není zas tak jednoduché a často ani reálné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Abyste se dostali k částce 1000 korun, musíte se doslova „prokousat“ stovkami e-mailů. Peníze vám přitom na účtu naskakují pouze korunku po korunce. Denně vám totiž přijde jenom několik reklamních e-mailů, za přečtení jednoho dostanete 50 haléřů až korunu, výjimečně vám přijde mail honorovaný vyšší částkou.

Lidé na diskusních fórech, kteří se zaregistrovali na eRmailu, poukazují na to, že jim e-maily po dosažení určité částky přestaly zcela chodit. Nikdy tak nedosáhli 1000 korun, a proto jim nebylo nic vyplaceno. Anebo částky 1000 korun přece jenom dosáhli, ale záhy byli „přesunuti“ do vyššího levelu, v němž se minimální částka pro výběr nastřádaných peněz v hotovosti záhadně navýšila na 2000 korun.

Z toho důvodu je eRmail v současnosti veden na seznamu podvodných firem, neboť těží z nezkušenosti a naivity lidí, které oslovil příliš snadný přivýdělek na internetu. Navíc v lidech zpočátku vytváří zdání, že za svou práci dostanou skutečně zaplaceno. Opravdu neplatí, že za málo práce dostanete hodně peněz. Proto se namísto zbytečného klikání na reklamní maily poohlédněte po solidnějším přivýdělku raději někde jinde.

Zkušenosti registrovaných na eRmailu

Své zkušenosti s eRmailem si mezi sebou vyměňují také lidé na diskusních fórech. Namátkou jsme vybrali některé jejich poznatky:

„Jsem tam zaregistrovaný zhruba rok, ale po dosažení určité částky e-maily přestaly chodit – chodí opravdu minimálně a zpomalují se. eRmail za 5 korun přišel jediný – ten první. Pak už to bylo za 50 haléřů až 1 Kč, jediný dotazník za 20 Kč a neustálé nabídky na rozšíření o další mé známé a navíc přechod do vyššího levelu. Klikám jak blbec a nic…Přes 700 korun se nemůžu dostat – eRmaily mi už totiž nechodí.“

„Už se jen směji. Jsem tam dva roky. Dělám to jen v práci, aby mi utekl čas. Hádejte, kolik mám na účtu? Trefa, 703 korun. Mají dobře postavený program a dobře postavené obchodní podmínky. Je to jinak podvod jako p***e. Tak se dělají peníze, když najdeš dírku v legislativě. Možná zbývá jen žaloba, aby museli rozkrýt karty a ukázat účetnictví – pak by bylo možno hovořit o podvodu.“

„Obyčajný podvod. Dnes som sa o tom přesvědčila. Keď som si chcela previesť hotovosť ako slúbili – 1000 Kč, otvorila sa mi takáto tabuľka: Nedostatečná hotovost. Hotovost Vám bude vyplacena buď převodem na účet, nebo složenkou podle toho, jakou variantu máte vyplněnou v nastavení Vašeho účtu.  V tuto chvíli na Vašem účtu není dostatek prostředků pro výběr. Minimální částka pro výběr je 2000,- Kč  Díky marketingové strategii, na které eRmail.cz funguje, je možnost výběru hotovosti až od 2000,- Kč. V případě, že chcete co nejrychleji dosáhnout výběrečné čásky 2000,- Kč, je vhodné mít splněný program Doporuč, který Vám může zvýšit až několikanásobně Vaše výdělky a můžou Vám tak i vydělávat Vaši doporučení, aniž byste cokoli dělali.“

Na podobné téma

Finanční poradenství v bledě modrém

Pozor na výdělek snadno a rychle

Jak poznat podivnou brigádu?

Podvod: krupiér pro Zážitkománii