Informovaní jsou o krok vpřed: získejte přehled o trhu práce na veletrhu JobChallenge

Na veletrhu JobChallenge se návštěvníci setkají se zástupci sedmdesáti firem, zjistí, jaké jsou možnosti budoucího uplatnění a co po uchazečích o práci vyžadují zaměstnavatelé. Doprovodný program studentům pomáhá s osobním i kariérním rozvojem a velkým lákadlem veletrhu je soutěž o tablety a letenky pro aktivní návštěvníky.

 

JobChallenge je největším brněnským pracovním veletrhem. Studenti a absolventi vysokých škol se na něm osobně seznámí se zástupci téměř sedmdesáti komerčních společností, ale i neziskových organizací. Posláním veletrhu je orientovat studenty na trhu práce a rozšířit jim povědomí o možnostech budoucího zaměstnání. Vystavovatelé jsou na veletrhu barevně označeny podle oborů, každý návštěvník tak snadno vidí, která z firem spadá do oblasti jeho zájmu.
 
Organizátoři chtějí studenty motivovat, aby aktivně oslovovali vybrané firmy. Návštěvníci veletrhu se proto mohou zapojit do soutěže, ve které za oslovení vystavovatele nebo za to, že zástupce firmy něčím zaujmou, sbírají nálepky. Kdo získá pět nálepek, může se zúčastnit soutěže o tablety, poukázky ne letenky, sluchátka, dárkové balíčky a další ceny.

Součástí veletrhu je již tradičně doprovodný program. Skládá se ze tří tematických panelů přednášek, seminářů a workshopů. Panel trhu práce ukazuje, jak doopravdy vypadá práce ve velké korporátní firmě, ve startupu, veřejném sektoru nebo neziskové organizaci. Panel zaměstnání přináší setkání s HR manažery a personalisty konkrétních firem, kteří popisují, jak u nich vypadá výběrové řízení. Panel rozvoje pomáhá vylepšit klíčové klíčové kompetence pro uplatnění na trhu práce.

 

Zájemci se mohou registrovat na webu www.jobch.cz, kde se rovněž dozvědí všechny důležité informace. Na blogu  najdou spoustu cenných rad a tipů nejen jak z veletrhu vytěžit maximum, ale i obecně z oblasti hledání práce a kariérního rozvoje.

 

Veletrh JobChallenge se koná ve středu 5. listopadu v brněnské Richard Adam Gallery vedle Vaňkovky od 9 do 16:30 hodin. Veletrh pořádá již po osmé Kariérní centrum Masarykovy univerzity, Poradenské centrum Mendelovy univerzity v Brně a Poradenské centrum Vysokého učení technického v Brně.

Text: Kristýna Böhmová, vedoucí PR veletrhu JobChallenge.
Foto: Archiv JobChallenge

Na podobné téma

Děkan Nykodým: Studenti sportovní fakulty jsou kreativní

Pracovat, studovat a nezbláznit se

Od záliby k největší amatérské lize v Česku

JobAcademy: Na start kariéry neexistuje univerzální návod