Brněnské Symposium pořádá AIESEC

Rozšířit obzory zkušenějším podnikatelům a dát dostatek informací všem, kteří o podnikání teprve uvažují, přesně to je cílem podnikatelské konference Symposium 2014. Konat se letos bude už počtvrté, konkrétně 27. a 28. listopadu v Brně na Fakultě podnikatelské VUT.


Na účastníky podnikatelské konference Symposium letos čeká novinka: program prvního dne konference bude rozdělený do dvou částí. Soubor přednášek opět poskytne informace, které by měl bezpodmínečně znát každý potenciální podnikatel. Pro všechny, kdo už mají s podnikáním zkušenosti, je však nově připravená série čtyř workshopů zaměřených na dílčí problémy, které můžou mladým podnikatelům v začátcích podnikání zkřížit cestu.
„Pro letošní ročník jsme chtěli vymyslet něco nového, a tak vznikl nápad uspořádat pro začínající podnikatele workshopy. Počet míst je zde striktně omezený a díky tomu můžeme zaručit velice intenzivní kontakt s lektorem workshopu,” vysvětlila hlavní organizátorka konference Veronika Čechová.
 

Workshopy i přednášky

Účastníci workshopů se ve čtvrtek dozvědí například to, jak a kde pro svou firmu hledat investory a jak žádat o dotace, profesionální webdesigner s nimi zase zkonzultuje jejich internetové stránky a poradí, jak je vylepšit. Zjistí také, jak vypadá projektový management v praxi a čtvrtý workshop rozšíří povědomí o změně občanského zákoníku z roku 2014 a důsledcích, která má pro podnikání.
Ve druhém dni Symposia se účastníci workshopů můžou připojit k ostatním a doplnit si informace nejen o marketingu a obchodu. Přednášky povedou zkušení odborníci z praxe, mezi přednášejícími jsou například Karel Novotný, Vladan Hejnic nebo Roman Hřebecký.


Nejen minutový networking

Součástí konference je také networkingový večer, jehož součástí bude i krátká přednáška o tom, jak správně navazovat kontakty a jak se umět prodat. Mluvit na ní bude Lukáš Hrdlička.

Nebude to však jediný networking, který je na čtvrtek naplánovaný. „Před samotným zahájením workshopů na účastníky čeká řízený networking. Úvodní seznamovací hodina proběhne podle konceptu Minutového networkingu, jehož prostřednictvím se účastníci navzájem poznají,” popsala organizátorka.

 

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna pana Romana Onderky.
Více informací a registrace na událost na www.symposium.cz nebo na www.facebook.com/symposiumbrno.

TEXT: Barbora Hanousková, PR manažerka

Na podobné téma

Založení firmy na virtuálním sídle

Daňové přiznání: Pro OSVČ velmi aktuální téma

Absolvent FI začal podnikání metodou „pokus-omyl“

Seber odvahu a rozjeď vlastní byznys