Barbora Poláčková má v rukou Scalu

15. 10. 2013 | Adéla Beranová

Legendární kino Scala se po dvou letech otvírá pod záštitou Masarykovy univerzity. Součástí neotřelých programů je i Studentské kino 3x3, v jehož čele stojí studentka filmové vědy Barbora Poláčková. S týmem dalších šesti lidí chystá devět projekcí a doprovodných akcí na celý tento semestr.

0967 Polackova-kino-scala BeranovaDevět projekcí rozdělených do tří bloků, tři české, tři zahraniční a tři speciální projekce a ke všem zajímavý doprovodný program. S takovým projektem přišla skupinka studentů filmové vědy na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity.

„Na začátku června vypsala katedra předmět, který se jmenoval Provoz kina,“ popisuje vedoucí studentského projektu ve Scale Barbora Poláčková. „Ve skupinkách po sedmi lidech jsme měli do konce srpna vymyslet dramaturgický plán a ten nejlepší mohla vítězná parta realizovat,“ doplňuje.

0967 Polackova archiv-respondentaCelé léto pracovala Barbora se svými kamarády na návrhu, který by mohl komisi zaujmout. „Všichni jsme byli nadšení, nikdo neměl čas, ale šli jsme do toho s nasazením. Domlouvali jsme se po Skypu, protože se nám nedařilo se sejít,“ popisuje s lehkým pobavením.

Snaha se vyplatila, projekt před komisí uspěl a Barbora se chopila vedení týmu. „Chtěla jsem vidět, jak to funguje ve filmové praxi a vyzkoušet si organizaci tak náročného projektu,“ popisuje svoje pohnutky sympatická studentka. V projektu 3x3 se považuje hlavně za koordinátorku. „Myslím na všechno, komunikuju s okolím, hlídám a kontroluju,“ popisuje svou hektickou úlohu ve Scale.

Barbora Poláčková se snaží získat praxi ve svém oboru a zjišťuje, kterým směrem se ve světě filmu vydá. „Srdce mě táhne asi nejvíc k distribuci,“ svěřila se. Kromě projektu ve Scale psala také do rubriky Film a TV na internetovém portálu Topzine.

0967 Polackova-kino-scala BeranovaTeď spolupracuje také na evropském projektu FIND, který vysílá studenty filmové vědy na pracovní stáže. „Zájemci získávají cenné zkušenosti a kontakty, mnoho z nich si díky tomu najde práci,“ říká Poláčková. Sama spolupracovala s Českým filmovým centrem, které propaguje český film v zahraničí. „Díky téhle stáži jsem se zúčastnila filmových trhů na festivalu v Cannes a Berlinale,“ podotýká. Za nejdůležitější při jakékoli činnosti považuje nadšení a stoprocentní nasazení.

Studentský projekt 3x3 začíná v kině Scala už tuto středu 16. října promítáním filmu Podraz, po kterém bude následovat swingová party. „Diváci si budou moct po promítání zatančit v rytmech swingu, trochu se ten tanec naučit od lektorů a užijí si legraci,“ těší se Poláková. V dalších týdnech bude následovat třeba český film Cesta do pravěku nebo večer plný internetových seriálů. „Diváci se snad můžou těšit i na některé premiérové díly,“ prozradila Barbora.
Barbora Poláčková a její tým drží otěže studentského projektu celý tento semestr. Tři měsíce po třech filmech bude bavit své vrstevníky. Na jaře převezmou úlohu dramaturgů jiní její nadšení spolužáci. Vstupné na akce v rámci projektu 3x3 ve Scale bude stát studenty 80 korun a studentské kino bude promítat z pravidla v úterý od půl deváté večer.

Na podobné téma

JobAcademy: Na start kariéry neexistuje univerzální návod

Spolek přírodovědců: seberealizace i zkušenosti

I Fšeobecní Medici Studují Aktivně aneb IFMSA!

O studijní cestě na sever