Absolventi matematiky dobývají trh práce

10. 4. 2015 | Jana Faltýnková
Rubrika: Zaměstnání, Práce | Doba čtení: 2,5 minuty

Matematika bývá nazývána královnou věd. A není divu, bez ní se zkrátka ostatní nejen přírodní obory neobejdou. Ale kde jinde než ve vědě se s ní lze v praxi setkat? V jaké sféře se může matematik uplatnit?

práce, kariréra, matematika, finanční matematika
práce, kariréra, matematika, finanční matematika
 1. Jak dlouho a prostřednictvím čeho jste hledal/a, nebo hledáte zaměstnání?
 2. O jakou práci se jedná a jak probíhalo přijímací řízení?

 

Bc. Monika Toflová
 • absolventka bakalářského oboru Finanční a pojistná matematika, práci hledala v Praze
 1. Práci jsem hledala asi tři měsíce, většinou na serveru jobs.cz. Během této doby jsem byla pozvána na čtyři pohovory.
 2. Má pozice se nazývá „specialista kreditních rizik“. S čistou matematikou to nemá moc společného, jedná se spíše o ekonomii, účetnictví. Byla jsem přijata na základě jednoho vstupního pohovoru a už do týdne jsem nastupovala.
 

Mgr. Vojtěch Zwardoň

 • Absolvent magisterského oboru Finanční matematika, práci hledá v Praze a Brně
 1. Po pracovních nabídkách se dívám přímo na stránkách finančních institucí, u nichž bych měl zájem pracovat. Není to příliš časově náročné, protože těchto nabídek moc není.
 2. Chtěl bych pracovat v oblasti řízení kreditních rizik. Byl jsem pozván na jeden pohovor, který mi přišel poměrně zábavný. Dále jsem se zájmem o určitou pozici absolvoval test, což se mi jevilo velice neosobní. Na ostatní žádosti o zaměstnání mi nebylo odpovězeno.
 

Ing. Mgr. Hana Šormová

 • Absolventka magisterského oboru Matematika s informatikou, práci hledala v Brně
 1. Hledání zaměstnání pro mne bylo snadné. Studovala jsem totiž ještě Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity, kde byla v bakalářském studiu povinná praxe, díky níž jsem práci získala.
 2. Začala jsem na pozici „QA Specialist“ v bratrově firmě. Protože jsem se osvědčila, nabídli mi další spolupráci, takže jsem vlastně ani žádný pohovor neabsolvovala. Jedná se o práci v oboru, uplatňuji zde ekonomii, informatiku i matematiku.
 

Mgr. Miriama Gardianová

 • Absolventka magisterského oboru Finanční matematika, práci hledala v Brně a Bratislavě
 1. Práci jsem aktivně hledala tři měsíce, nejvíce jsem využívala pracovní portály jobs.cz a profesia.sk. Mimo to jsem se obracela na rodinu, známé, přátele, oslovovala jsem vybrané firmy mailem i v případě, že neměly vypsané konkrétní nabídky.
 2. Své první zaměstnání jsem získala právě díky serveru profesia.sk. Budu pracovat na pozici analytika ve společnosti Henkel. Výběrové řízení probíhalo ve dvou kolech – první část byl klasický pohovor s personalistou a vedoucím oddělení, v rámci druhého kola jsem komunikovala přímo s Němci, kteří jsou majiteli firmy. Velmi jsem ale zklamaná situací v Brně. Neboť za celou dobu, co jsem práci hledala, se v podstatě vhodná nabídka ani neobjevila.
 

Mgr. Kateřina Družbíková

 • Absolventka magisterského oboru Statistika a analýza dat, práci hledala v Brně
 1. Nedá se říct, že bych úplně regulérně hledala práci. Jen jsem se poptávala kamaráda, který se o mně zmínil svému nadřízenému. Díky těmto kontaktům jsem se dostala ke svému současnému zaměstnání.
 2. Pracuji jako matematik/statistik ve společnosti Mycroft Mind. Pohovor probíhal ve stylu přátelského rozhovoru. Zaměstnavatel nepožadoval praxi, důležitý pro něj byl přístup k práci a řešení problémů. Na základě samostatného zpracování dat, která mi poskytl, jsem byla přijata.
 

Mgr. Vlastislav Forch

 • Absolvent magisterského oboru Finanční matematika, práci hledal v Brně
 1. Nabídku práce jsem dostal ještě během studia, takže jsem žádné zaměstnání ani hledat nemusel.
 2. Pracuji ve společnosti Home credit na pozici „specialista řízení portfolia“, kde využívám určité znalosti ze svého studia. Byl jsem přijat na základě standardního rozhovoru s personalistkou a nadřízenými, kteří mně pokládali otázky typické pro pohovor.
 

Mgr. Ludmila Navrátilová

 • Absolventka magisterského oboru Finanční matematika, práci hledala v Kyjově a okolí
 1. Práci jsem po magisterském studiu hledat nemusela, protože jsem s firmou už tři roky během studia externě spolupracovala. K tomuto zaměstnání jsem se dostala díky své „prořízlé puse“.
 2. Pracuji v Reality GAIA, spol. s.r.o. na pozici „marketingový specialista“. Pravidelně analyzuji data z inzertních portálů, vypracovávám statistiky a reporty. Žádný pohovor se tenkrát nekonal.

Na podobné téma

Kosmetická poradkyně spolupracuje se třemi značkami

Hosteska na veletrhu: slušné peníze i puchýře

Je dobré založit podnikání online?

Absolventi matematiky dobývají trh práce