TIP NA WEB: Mladiinfo.cz

31. 5. 2016 | Jana Sosnová
Rubrika: WWW, Tipy | Doba čtení: 2 minuty

Chcete studovat v zahraničí nebo vyrazit na stáž? Informace o stipendiích, dobrovolnictví a vzdělávání vám mohou poskytnout tvůrci internetových stránek Mladiinfo.cz.

Mladíinfo.cz, doborovolnictví
Mladíinfo.cz, doborovolnictví
Internetový portál Mladiinfo.cz zprostředkovává čtenářům informace o studiu v zahraničí, stážích, cestování a dobrovolnictví. Hlavní cílovou skupinou tvůrců webu jsou studenti a absolventi do pětatřiceti let. Nezisková organizace Mladiinfo ČR je českou pobočkou mezinárodní sítě Mladiinfo International, která sdružuje organizace z osmi evropských států.
 

Stipendium i dobrovolná služba

Web píší dobrovolníci, kteří chtějí svým vrstevníkům poradit s vyřizováním stipendií, se vzděláváním nebo například s levným cestováním. „Chceme inspirovat mladé lidi v Česku k tomu, aby využívali svůj potenciál, vyrazili do světa a stali se aktivními občany,“ shrnuje Thuy Linh Mai z Mladiinfo ČR. Organizace působí v Brně a v Praze, minulý rok její členové otevřeli první kancelář v brněnské Industře.

Tvůrci portálu poskytují komplexní informace o možnostech studia v cizině, letních školách či dobrovolnických aktivitách. „Jsme vysílající institucí Evropské dobrovolné služby,“ uvádí Thuy Linh Mai. Mladiinfo ČR pořádá i vlastní projekty, a to především jako součást programu Erasmus+. „Letos v květnu jsme například uspořádali mezinárodní školení Job Hunting v Litomyšli,“ říká Thuy Linh Mai.


Jak vzniklo české Mladiinfo?

Mladiinfo.cz založila trojice dívek v roce 2011. Podnět ke vzniku neziskové organizace vzešel od Markéty Nešporové, kterou k této myšlence přivedla stáž v Makedonii. K zakladatelce se vzápětí přidaly Leona Kunayová a Zuzana Dostálová a česká pobočka Mladiinfo mohla začít fungovat.

Na podobné téma

TIP NA KNIHU: Dvě knihy o focení

TIP NA KNIHU: Jak budovat kariéru

TIP NA WEB: JobMaster.cz

TIP NA KNIHU: Kariéra pod kontrolou