Průvodce bludištěm
trhu práce

TIP NA WEB: Mladiinfo.cz

31.5.2016 | Jana Sosnová Doba čtení: 2 minuty
Rubrika: WWW
Chcete studovat v zahraničí nebo vyrazit na stáž? Informace o stipendiích, dobrovolnictví a vzdělávání vám mohou poskytnout tvůrci internetových stránek Mladiinfo.cz.
Mladíinfo.cz, doborovolnictví
Portál Mladiinfo.cz informuje čtenáře o stážích, možnostech studia v zahraničí, dobrovolnictví či letních školách. Foto: Archiv/ Mladiinfo.cz
Internetový portál Mladiinfo.cz zprostředkovává čtenářům informace o studiu v zahraničí, stážích, cestování a dobrovolnictví. Hlavní cílovou skupinou tvůrců webu jsou studenti a absolventi do pětatřiceti let. Nezisková organizace Mladiinfo ČR je českou pobočkou mezinárodní sítě Mladiinfo International, která sdružuje organizace z osmi evropských států.
 

Stipendium i dobrovolná služba

Web píší dobrovolníci, kteří chtějí svým vrstevníkům poradit s vyřizováním stipendií, se vzděláváním nebo například s levným cestováním. „Chceme inspirovat mladé lidi v Česku k tomu, aby využívali svůj potenciál, vyrazili do světa a stali se aktivními občany,“ shrnuje Thuy Linh Mai z Mladiinfo ČR. Organizace působí v Brně a v Praze, minulý rok její členové otevřeli první kancelář v brněnské Industře.

Tvůrci portálu poskytují komplexní informace o možnostech studia v cizině, letních školách či dobrovolnických aktivitách. „Jsme vysílající institucí Evropské dobrovolné služby,“ uvádí Thuy Linh Mai. Mladiinfo ČR pořádá i vlastní projekty, a to především jako součást programu Erasmus+. „Letos v květnu jsme například uspořádali mezinárodní školení Job Hunting v Litomyšli,“ říká Thuy Linh Mai.


Jak vzniklo české Mladiinfo?

Mladiinfo.cz založila trojice dívek v roce 2011. Podnět ke vzniku neziskové organizace vzešel od Markéty Nešporové, kterou k této myšlence přivedla stáž v Makedonii. K zakladatelce se vzápětí přidaly Leona Kunayová a Zuzana Dostálová a česká pobočka Mladiinfo mohla začít fungovat.

dobrovolnictví erasmus

Avatar

Jana Sosnová
Absolventka žurnalistiky a sociální antropologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Téma nezaměstnanosti ji zajímá natolik, že mu zasvětila také svoji bakalářskou práci.


Přidat k Twitter Přidat k Facebook Přidat k LinkedIn Přidat k Google Bookmarks

Další články

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře. Buďte první komentující ;)


Přidat komentář Přihlásit k odběru 
 
 Security code
 

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212