Z brigády se stalo zaměstnání a je po problému

15. 10. 2015 | Lucie Hromádková
Rubrika: Práce, Brigády | Doba čtení: 2 minuty

Ne každému se podaří hned po Ne každému se podaří hned po dokončení školy sehnat práci, která by zároveň studenta bavila. Jednou z absolventek, které se to povedlo, je Jitka. Ta od mládí brigádně působila v jednom sportovním klubu, kde jí po škole nabídli práci na hlavní pracovní poměr.dokončení školy sehnat práci, která by zároveň studenta bavila. Jednou z absolventek, které se to povedlo, je Jitka. Ta od mládí brigádně působila v jednom sportovním klubu, kde jí po škole nabídli práci na hlavní pracovní poměr.

brigáda, zaměstnání
brigáda, zaměstnání

Absolventi vysokých škol či studenti, kteří studium brzy ukončí, se často obávají toho, že neseženou práci. Někdy se to však to podaří velmi brzy – jedním takovým příkladem je Jitka, která po absolvování vyšší odborné školy ekonomické našla uplatnění v jednom českém profesionálním sportovním klubu.

Jitka vystudovala střední ekonomickou školu a tříletou nástavbu v podobě vyšší odborné ekonomické školy – obor finanční řízení podniku. Už v sedmnácti letech však začala brigádně psát články pro webové stránky jednoho z českých profesionálních sportovních klubů, kde se po dvou letech stala šéfredaktorkou. Do náplně její práce patřil také tištěný zápasový program.

Praxi strávila prací v oblíbeném sportovním klubu

V rámci studia měla Jitka splnit dvě praxe, pro jejichž splnění si vybrala práci ve svém oblíbeném klubu. „První praxi jsem absolvovala ve čtvrtém semestru, trvala však jen 14 dní. Více zkušeností jsem nabrala o semestr později, kdy jsem v kanceláři našeho klubu strávila celé dva měsíce. Pomáhala jsem s chodem klubu, například v oblasti marketingu, kdy jsem sama přišla s několika nápady, které se nadřízeným líbily."

Po dokončení školy Jitka brzy našla práci v jedné marketingové firmě. Díky novému zaměstnání ale přestala stíhat redaktorskou práci. Protože o ni však klub i nadále stál, nabídl jí stálou práci. Jitka tak své první zaměstnání brzy opustila a v současné době pracuje v klubu na plný úvazek, na dobu neurčitou. „Škála mé činnosti je dost široká. Nadále spravuji klubový web a bulletiny, podílím se na marketingových akcích, spolupracuji s novináři. Do styku se však dostanu také s ekonomickými záležitostmi – s pokladnou, fakturami a smlouvami - mám na starosti archivní systém," vyjmenovává absolventka VOŠ, která ve svém zaměstnání využívá poznatky z vystudovaného oboru zhruba z dvaceti procent.

Důležité je pracovat už při studiu

Jitka na své budoucnosti pracovala už od sedmnácti let. Důležitou informací pro všechny prácechtivé studenty tak může být právě tahle zkušenost - „stačilo" brigádně pracovat už během studií. „Jsem v práci spokojená. Pár facek už jsem dostala, ale na to, jak to v dnešní době funguje, nemůžu být spokojenější. Už od puberty byla tahle práce má vysněná – sport zbožňuji stejně jako klub samotný. Práce je tak pro mě zároveň koníčkem," zakončuje Jitka svůj příběh o tom, jak si našla vysněné a zasloužené zaměstnání.

Na podobné téma

Fenomén jménem mystery shopping

Studentská brigáda: Neumí číst a psát a už se učí anglicky

Vyšší vzdělání bylo na obtíž

Doučování: snadný výdělek, nebo zkouška trpělivosti?