Vznikl nový portál. Zprostředkovává doučování

1. 2. 2012 | Eliška Gončarová

"Studenti brněnských vysokých škol, kteří by rádi doučovali a přivydělali si nějakou tu kačku navíc, mají jedinečnou příležitost se serverem www.doucme.cz. Nebo naopak - kdo tápe ve výuce, může si usnadnit život. Doučující mu pomohou dohnat látku základní, střední i vysoké školy, což se ve zkouškovém může hodit každému. Zbrusu nový doučovací projekt vznikl na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Studenti brněnských vysokých škol, kteří by rádi doučovali a přivydělali si nějakou tu kačku navíc, mají jedinečnou příležitost se serverem www.doucme.cz. Nebo naopak - kdo tápe ve výuce, může si usnadnit život. Doučující mu pomohou dohnat látku základní, střední i vysoké školy, což se ve zkouškovém může hodit každému. Zbrusu nový doučovací projekt vznikl na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Se začátkem zimy 2011 se na internetové scéně objevil nový server www.doucme.cz. Řadí se mezi stránky, které pomáhají především žákům, učňům a studentům najít si doučování. Na druhou stranu ale také umožňuje doučujícím studentům přivydělat si při studiu. V této chvíli mohou předávat znalosti jen studenti tří největších brněnských vysokých škol, tedy Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. „Jde o zajištění určité kvality za dobrou cenu. Například s logaritmováním vám může poradit nějaká kikinka#22 za 300Kč/45min, nebo se obrátíte na studenta z VUT, který vám to vysvětlí za polovinu a na Doucme.cz si prohlédnete jeho profil se jménem, fotkou a hodnocením od ostatních uživatelů,“ vysvětluje výběr zakladatel projektu Doucme.cz a student Ekonomicko-správní fakulty MU Petr Bláha.

Na rozdíl od starších konkurenčních bratrů na zprostředkování doučování, které fungují po celé republice, má ale web s brněnskou působností i další specifika. Vytvoření profilu a podání inzerátu je zadarmo a za samotné zprostředkování doučování po vás nepožaduje žádné provize.

Brouzdání po stránkách je snadné a přehledné. Základní rozdělení je na doučování žáků ze základních škol, ze středních škol a studentů z vysokých škol. Každá sekce má pak svou vlastní roletku předmětů a kurzů, které jsou v současné době nabízeny. Chybí vám nějaký předmět v nabídce? Hraní na ukulele nebo výuka portugalštiny? Upozorněte na to přes sekci Kontakt a třeba právě díky vám najdou lektora hry na ukulele i další uživatelé. „Server je přece jenom na začátku svého působení, a proto nelze očekávat, že nabídka předmětů bude nekonečná, nebo že vše bude fungovat bez jediné chybičky,“ doplňuje programátor projektu Mirek Kaděra, který studuje ekonomii a informatiku na MU.

Na Doucme.cz najdete také sekci Otázky a odpovědi. „Není to nic jiného, než jakési fórum či poradna v případě, že si nevíte rady s příkladem, pojmem nebo překladem. Položíte dotaz a doučující z daného oboru vám pomohou s jeho řešením. Vy dostanete svou odpověď a oni si připíšou hodnotící body,“ dodává studentka ESF MU Bára Holčáková, která má na starosti marketing.

I přes silnou konkurenci v této oblasti se skupinka vysokoškoláků pustila do podnikání. „Chtěli jsme změnit situaci na trhu s doučováním v Brně a zároveň si vyzkoušet naostro, jak to chodí v praxi,“ říká Petr a Bára ho doplňuje: „Nejde ale jen o to. Ve škole se každý učíme něčemu jinému, tak jsme zkusili spojit síly. Ve výsledku pak jeden přišel s nápadem, druhý ho realizuje a třetí ho posune o krok dál.“

Na podobné téma

Jak personalisté vybírají mezi absolventy

Během studia jazyků se hodí zkušenosti z ciziny

Co dělat, když přijdete o práci?

FACEBOOKOVÉ SKUPINY podle oborů