Všeobecné informace o Jdi pracovat!

1. 9. 2010 | Petra Štorková
Rubrika: Pro média

Anotace projektu
Personální portál www.jdipracovat.cz je průvodce bludištěm trhu práce. Vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků, kterých kvapem přibývá. Jak uspět mezi uchazeči? Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu. Personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

 

Cíle projektu

Hlavním cílem je motivovat studenty, aby na vysoké škole ke studiu získávali i praktické dovednosti, které jim usnadní zisk pracovního místa po škole. Dále má projekt informovat o aktuálních personálních otázkách. Nesmíme zapomínat také na cíl vytvořit prostor, který umožní studentům a absolventům sdílet své zkušenosti.

Vedlejším výsledkem je také zprostředkování kontaktu mezi zaměstnavateli i studenty a také varování před podvody na pracovním trhu.

Redakce

Portál založila někdejší studentka mediálních studií na Masarykově univerzitě spolu se spolužáky z různých oborů. Petra Štorková vysokoškolská studia úspěšně ukončila, ale projekt pokračuje dále. Členy redakce jsou VŠ studenti či absolventy z různých oborů.

Na podobné téma

Všeobecné informace o Jdi pracovat!