Už víš, kam pojedeš na stáž?

9. 6. 2015 | Externista
Rubrika: Stáže, Práce | Doba čtení: 1,5 minuty

Konec zkouškového období se blíží a období prázdnin začíná. Mnoho z nás řeší otázku, co vlastně o prázdninách bude dělat. Máme spoustu možností, jak se svým časemnaložit. Ale jak ho strávit smysluplně a mít dobrý pocit, že nám neprotéká mezi prsty?

UNIFER, stáž
UNIFER, stáž
Můžeme se například přihlásit na jazykový kurz, cestovat, vyjet na letní školu, jet na tábor jako vedoucí, prodávat zmrzlinu. Kritériem při našem rozhodování by ale měla být hlavně otázka: Co z toho mi přinese cenné zkušenosti a co se při tom naučím?
 
Dobrou příležitostí je praxe ve firmách, kde můžete získat pracovní znalosti v oboru. V dnešní době je čím dál těžší si najít dobrou práci bez předchozí praxe v oboru. Kde však takovou praxi najít? Můžete oslovit firmy, nebo se přihlásit na jejich vypsané pozice pro stážisty. Místem, kde se můžete mnoho věcí naučit a získat tak cenné zkušenosti nejen do „cvčka“ je icentrum inovativní spolupráce UNIFER.
 

Stáž má smysl

Jedním ze studentů, který v UNIFERu začínal jako stážista,je Miroslav Rozenberg. Nyní ve firmě působí jako brandmanager. Miroslav strávil několikrát svoje prázdniny aktivně na stážích a brigádách v zahraničí. To mu pomohlo se zlepšit nejen v jazycích, ale se i osobnostně rozvíjet. Naučil se také sebedisciplíně. „Díky stáži jsem se například naučil vstávat ráno a neprospat tak celé dopoledne až do oběda. Tento návyk mi vydržel až do teď,“ říká Miroslav.

UNIFER nabízí mnoho pozic právě přes léto, a to v různě zaměřených projektech. Studenti si mohou vyzkoušet více pracovních úkolů a zjistit, co je baví a co ne. Během projektu je provází mentoři, od kterých se mohou mnohé naučit. V UNIFERu si stážisti mohou vybrat oblasti, které se specializují na online marketing, design, branding, PR, ekonomické analýzy, programování nebo tvorba videí. Nabídka je opravdu široká, a každý se může zapojit.


Práce může být zábava

„Když třeba někdo zjistí, že v UNIFERu chybí nějaký projekt, na kterém by rád dělal, může si jednoduše vymyslet svůj, nadchnout pro něho ostatní studenty a vytvořit něco zcela nového, podle svých představ,“ vysvětluje Miroslav. UNIFER je jedna z cestjak svůj čas přes léto strávit užitečně. Naučíte se pracovním návykům, a získáte cenné kontakty do budoucna. Navíc během stáže můžete potkat mnoho zapálených lidí, kteří sdílí vaše nadšení. Práce je tedy i zábava, která ke studentskému životu patří. A co vy, jak strávíte svoje léto?

Na podobné téma

Proč je dobré mít nad pracovním stolem nástěnku? Budete efektivněji pracovat!

Trainee programy se hodí i pro absolventy bez praxe

Poradci ve Spotřebitel.net poradí nejen s reklamací bot

Na Fakultě informatiky nejsou stáže téměř povinné