Studentské spolky na fildě

29. 5. 2015 | Externista
Rubrika: Studium, Studentské aktivity | Doba čtení: 1,5 minuty

Díky spolkům může být váš studentský život mnohem aktivnější a zábavnější. Spolky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity vás mohou přivést k zajímavým lidem i příležitostem. Stačí se jen zapojit!

prvákoviny, spolky, filozofická fakulta, muni, ESCape, ČASP
prvákoviny, spolky, filozofická fakulta, muni, ESCape, ČASP
Asi nejznámějším studentským spolkem na fakultě je Nadační fond studentů FF MU. Organizuje Reprezentační ples fakulty, v rámci Mezinárodního dne stu- dentstva pořádá lampionový průvod a na začátek a konec akademického roku připravuje hudební festivaly SemestrStart a SemestrEnd. Hledá stále nové členy – dobrovolníky, kteří se mohou přpojit do všech organizovaných akcí.

Příznivce anglického jazyka by mohl zajímat English Students Club (ESCape), založený na Katedře anglistiky a amerikanistiky. Spektrum jeho aktivit je vcelku široké, od vydávání vlastního časopisu přes organizaci tematického filmového klubu až po pořádání tradičních setkání jako například Halloween party.

Máte-li originální nápady, odvahu vyzkoušet je v praxi a zajímáte se o nejnovější technologie, pak se můžete stát členem spolku Guerrilla readers, který byl založen za účelem dostat guerrilla marketing do praxe veřejných knihoven. Zajímá se o PR, sociální sítě, nová média a spolupracuje napříč veřejným, neziskovým a komerčním sektorem.


Na FF působí i Česká asociace studentů psychologie (ČASP) usilující o kvalitní spolupráci studentů psychologie na Masarykově univerzitě, Karlově univerzitě a Univerzitě Palackého. ČASP pořádá osvětové přednášky, podílí se na realizaci celostátních konferencí studentů psychologie, ale také vám dokáže zajistit studentskou praxi.

Pokud byste rádi publikovali články z oboru informační vědy nebo přispívali svými názory do blogu, je pro vás správnou volbou členství ve spolku Inflow, který vznikl díky studentům a pedagogům z Kabinetu informačních studií a knihovnictví. Jeho záměrem bylo vytvořit kvalitní odborné periodikum právě pro oblast informační vědy a knihovnictví.

A to stále není všechno. Další spolky, které by vás mohly zajímat, jsou například Kočovná filosofická divadelní společnost, Kwído nebo Komorní orchestr FF. Jistě je z čeho vybírat. Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity je spousta možností, jak obohatit svůj studentský život, získat kontakty a tolik ceněnou praxi.

Článek vyšel v Prvákovinách do kapsy 2014

S přispěním Sáry Šimečkové

Na podobné téma

Co je to pracovní veletrh?

Začátky společenských informatiků

Od záliby k největší amatérské lize v Česku

Spolek archivářů nepůsobí v hloubi archivů