Štěpánčina letní stáž v Portugalsku

/I. díl/ Štěpánka Huláková, naše dlouholetá redaktorka, studuje na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity portugalštinu. Protože ale ví, že dobře nastudovaná znalost tohoto jazyka nestačí, vyráží už po několikáté strávit léto do Portugalska.

/I. díl/ Štěpánka Huláková, naše dlouholetá redaktorka, studuje na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity portugalštinu. Protože ale ví, že dobře nastudovaná znalost tohoto jazyka nestačí, vyráží už po několikáté strávit léto do Portugalska. Zatímco v minulých letech trávila letní měsíce běžnými studentskámi brigádami, letos nastupuje na pracovní stáž. Není třeba dodávat, že pracovní zkušenosti ze zahraničí se budou budoucím zaměstnavatelům obzvláště líbit.

Na portálu jdipracovat.cz bude zveřejňovat své postřehy z této stáže a také vám jistě poradí v mnoha věcech, které se týkají zahraničních stáží. Štěpánka získala třímesíční stáž v Coimbry v Portugalsku přes Erasmus, který krom výměnných studijních pobytů zprostředkovává i stáže.

Již brzy se můžete těšit na Štěpánčín první příspěvek! Budeme ji sledovat celým jejím zahraničním pobytem a ona nás postupně seznámí s různými oblastmi takovéhoto trávení léta. Držíme jí pěsti, ať jí všechno dobře dopadne a těšíme se na první postřehy se zahraniční stáží!

Máte před sebou zajímavou etapu (např. končíte VŠ a začínáte hledat práci, nebo jste již nastoupili a chcete se s námi podělit o zážitky prvních dní)? Ozvěte se nám a my vás zařadíme do naší reality show.

 

Tímto prvním dílem jsme začali naši historicky první reality show, v níž nás studentka portugalštiny Štěpánka provede prázdninami v Portugalsku. Více o její práci a byrokracii před odjezdem se dozvíme v příštím díle.

Další díly o tom, jak šla Štěpánka do světa na zkušenou.

Na podobné téma

Praxe vám může zajistit práci

Naděje svitla v libereckých technických službách

Adeus, Coimbro!

Jak absolventka žurnalistiky hledala práci