Představíme studentské spolky

Víc hlav víc ví. To by mohla být jedna z motivací, proč se připojit k některému ze spolků, které na Masarykově univerzitě existují. Členové takových uskupení pořádají plesy, starají se o nové studenty nebo se zaměřují na různé kulturní aktivity.

Víc hlav víc ví. To by mohla být jedna z motivací, proč se připojit k některému ze spolků, které na Masarykově univerzitě existují. Členové takových uskupení pořádají plesy, starají se o nové studenty nebo se zaměřují na různé kulturní aktivity. Některé mají celouniverzitní působnost, jiné spadají do činnosti studentů konkrétní fakulty. Spolkům se věnuje nová sekce webu jdipracovat.cz.

Spolky neexistují pouze proto, aby studenty pobavily, rozšířily jim obzory nebo jim uspořádaly společenské vyžití. Studenti se mohou stát členy těchto uskupení, čímž získají řadu zkušeností. Ty pak mohou uplatnit na trhu práce. S trochou nadsázky se dá říci, že činnosti ve studentských spolcích jsou jakýmsi trenažérem pro budoucí povolání.

Pokud třeba pořádáte různé akce, jako například Nadační fond na Filozofické fakultě, Přesahy na Fakultě sociálních studií či Spolek přírodovědců na Přírodovědecké fakultě, vyzkoušíte si produkci, propagaci a řadu dalších činností. Spolky často také vydávají různé tiskoviny, které by měly být ostatním studentům ku prospěchu. A tak se stávají redaktory i studenti, kteří by se z hlediska svého oboru nikdy k redakční práci nedostali.

0196 spolky-seznam msoffice

Médii na poli Masarykovy univerzity, které se také dají považovat za studentské spolky, jsou LeMUR, Rádio R, Halas, Stisk a další. Další činností, mezi něž spadají aktivity části spolků, je pořádání různých přednášek a workshopů nad rámec výuky.

Opomenout nelze ani uskupení zaměřující se na kooperaci se zahraničím, jako je například AEGEE či AIESEC.

Nová sekce tohoto webu SPOLKY bude postupně představovat činnost a aktivity jednotlivých spolků. Máte tip na nějaký studentský spolek Masarykovy univerzity? Kontaktujte nás!

Přehled některých ze spolků Masarykovy univerzity:  www.muni.cz/admission/student/clubs/

 {jcomments on}

Na podobné téma

Spolek přírodovědců: seberealizace i zkušenosti

Centra pomáhají studentům i absolventům

Speciální pedagogové: Na tabulky jsme krátcí

Nenechte školu stát v cestě vašemu vzdělání