Pracovní veletrhy z tepla domova

Nestihli jste některý z veletrhů pracovních příležitostí? Nehodil se vám termín konání nebo jeho umístění? Nezoufejte! Existuje mnoho virtuálních nabídek práce, ale také veletrhy ve virtuálním světě, kde se budete setkávat s potencionálními zaměstnavateli online. Vše funguje stejně jako při vaší fyzické účasti na takovém veletrhu a jako přidaná hodnota jsou zde ušetřený čas i peníze.

Career Days Live

Veletrh Career Days LIVE je virtuální setkání s firmami přes platformu Adobe Connect. Účastníci se mohou z pohodlí svého domova zúčastnit setkání nebo si poslechnout zajímavé a inspirativní řečníky.  Workshopy a setkání trvají 50 minut, během nichž se interaktivně a dopodrobna lze seznámit s firemní kulturou, možnostmi zaměstnání pro studenty a absolventy. Career Days LIVE se konají obvykle v prosinci a navazují na klasické Career Days, které pořádá mezinárodní studentská organizace AIESEC. Více informací zájemci naleznou na webových stránkách Career Days LIVE.

Monster

Tento unikátní virtuální veletrh, který je pořádán většinou dvakrát ročně na webových stránkách www.dnyprace.cz, nabízí setkání, prezentace ale i interview ve virtuálním světě z tepla vašeho domova. Komunikace probíhá prostřednictvím mnoha informačních kanálů, jako je třeba chat, skype nebo v dnešní době moderní webináře a webové stránky jsou přístupné 24 hodin denně. Každý zaměstnavatel má na tomto virtuálním veletrhu svůj vlastní e-stánek s recepcí a mnoha místnostmi dle různého zaměření, například o nabídkách práce nebo společnosti samotné.


Jobs.cz

Kariérní portál Jobs také poskytuje absolventům možnost získání budoucího uplatnění prostřednictvím svých specializovaných stránek. Tyto stránky shromažďují nabídky práce přímo pro studenty a absolventy a to v rámci mnoha prosperujících a mezinárodních firem. Každý rok v dubnu pak portál Jobs pořádá virtuální veletrh pracovních příležitostí s názvem Měsíc studentů a absolventů. Generálními partnery projektu byli v tomto roce ŠKODA Auto a Komerční banka. Na profilech jednotlivých firem zde mohou uchazeči o zaměstnání diskutovat s personalisty a to i prostřednictvím videodotazníků.

Jako přidaná hodnota portálu Jobs pak slouží projekt Start bez překážek. Tento virtuální veletrh shromažďuje nabídky stáží pro studenty a absolventy se zdravotním postižením a spolupracuje s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

 

Global Careers Fair

Tento velice specializovaný virtuální veletrh pracovních příležitostí cílí na uchazeče, kteří mají zájem pracovat v mezinárodním veřejném sektoru. Mezi vystavovatele patří například Mezinárodní měnový fond, Populační fond OSN či Mezinárodní výbor Červeného kříže. Jejich hlavním cílem je nábor potenciálních absolventů vysokých škol a zkušených profesionálů z různých zemí. V rámci „Live Chatu“ pak budete mít možnost prodiskutovat všechny aspekty dané práce přímoo z personálními specialisty z těchto organizací. K účasti na tomto veletrhu je nutná pouze registrace na oficiálních webových stránkách.


Jobfairs

Jobfairs spolupracuje již s více než jedenácti tisíci uživateli, tedy studenty a absolventy, kteří na webu Jobfairs mohou najít praxi, stáži nebo i pracovní poměr. Základem je registrace (která je zdarma) a poté je nutné, aby si každý z uchazečů vytvořil profil, kde vyplní informace o svých studiích, praxi, dovednosti, ale také zde může uvést případné reference. Vyplněný profil zde slouží jako váš životopis a tedy čím více informací, které mohou zaujmout potencionálního zaměstnavatele, tím lépe. Po vyplnění profilu stačí stát se „followerem“ některých z nepřeberného množství firem a sledovat aktuální zveřejněné nabídky. Mimo to mohou také uchazeči hledat z aktuálně vypsaných pozic z celé České republiky a všech různých oborů. V neposlední řadě tento kariérní portál také publikuje články na personální témata.
 

iKariéra

Pracovní portál, který cílí především na studenty a absolventy technických a ekonomických vysokých škol, je provozován mezinárodní studentskou organizací IAESTE. Mezi společnosti, které na tomto portálu publikují své pracovní nabídky, patří významní zaměstnavatelé z celé České republiky. Po registraci taktéž vyplníte svůj profil a zvýšíte tak svou možnost na získání zaměstnání či praxe. Pak už jen zbývá si vybrat nabídku, která vám bude nejvíce vyhovovat. V průběhu roku pak probíhají na různých technických univerzitách v Čechách i na Moravě veletrhy, kde se můžete setkat se zaměstnavateli osobně a vstup na tyto veletrhy je zdarma. Další informace naleznete na webu.

Na podobné téma

SPOLKY Masarykovy univerzity

Pracovní veletrhy z tepla domova

FAKULTY vysokých škol v ČR

TELEVIZNÍ POŘADY s personální tematikou