Kde hledat práci na HPP? I tam, kde by vás to vůbec nenapadlo

3. 11. 2010 | Alena Klimková
Rubrika: Zaměstnání, Práce | Doba čtení: 1,5 minuty

V současné době je nalezení solidní práce, zvlášť pro absolventy, pořádně tvrdým oříškem. Ruku na srdce, nejeden z vysokoškoláků či středoškoláků má představu, že po absolutoriu bude doslova zahlcen nabídkami od zaměstnavatelů. Obecně ovšem platí, že opak je pravdou. Chcete-li po škole nastoupit do zajímavé a dobře placené práce, musíte si ji nejprve najít. Zde je několik tipů...

práce, kde hledat, praxe HPP
práce, kde hledat, praxe HPP

1. Oslovení potencionálního zaměstnavatele

Co je snazšího než oslovit konkrétního potencionálního zaměstnavatele? Zjistěte si kontakt na personální oddělení dané společnosti (popř. na sekretariát nebo ředitele) a pošlete e-mail, v němž uvedete, co vás vedlo k oslovení dané společnosti, proč byste chtěli v této společnosti pracovat a co vy sami můžete nabídnout. Samozřejmě nezapomeňte k e-mailu připojit kontaktní údaje a životopis. Poté stačí vyčkávat. Když se vám během týdne nikdo neozve, rozhodně není neslušné připomenout se telefonicky – alespoň budete rovnou vědět, na čem jste.

2. Internetové pracovní portály

Na internetu naleznete nepřeberné množství pracovních portálů, kde se každý den objevují čerstvé pracovní nabídky. Na těchto internetových pracovních portálech si můžete před tím, než začnete práci na plný úvazek hledat, zadat konkrétní kritéria výběru týkající se především oboru, lokality a požadovaného platu.

Osvědčeným internetovým pracovním portálem je například:
- www.jobs.cz
- www.prace.cz
- www.sprace.cz
- www.jobpilot.cz
- www.jobdnes.idnes.cz
- www.monster.cz
- www.careerjet.cz
- www.hyperprace.cz
- www.kdejeprace.cz

3. Oficiální web konkrétní firmy

Ne každá společnost inzeruje na webových pracovních portálech. Stačí, když si vyhledáte oficiální webové stránky konkrétní firmy a nahlédnete do sekce s názvem „Kariéra“, „Volné pozice“ nebo „Nabídka práce“. Co víte? Možná, že se štěstí usměje právě na vás.

4. Studentská praxe, která přešla v HPP

„Studente, nepodceňuj svou praxi, kterou povinně vykonáváš v rámci svého studia v konkrétní společnosti. Když budeš šikovný a budeš se líbit, třeba tě po ukončení studia zaměstnají na plný úvazek!“ Toto souvětí by se mělo stát součástí studentského desatera. Co si přát lepšího než po absolutoriu nastoupit do práce v oboru, který jste vystudovali a který vás baví, a mezi partu lidí, které jste už během své praxe měli možnost poznat, a tak víte, co od nich očekávat?

Na podobné téma

Vyšly z peďáku a zasáhla je realita

Do Bruselu, Lucemburku i jinam

Dobrý den a na slyšenou

Za podnikáním se odstěhoval stovky kilometrů