Jak spojit zábavné s užitečným aneb Spolek mediků

17. 6. 2015 | Externista
Rubrika: Vzdělávání, Studium | Doba čtení: 1,5 minuty

Každý medik potřebuje mít mezi učením také nějaké volno. Skvělým způsobem, jak vyplnit čas, který nevěnujete rodině, příteli/ kyni nebo kamarádům v hospodě, jsou právě studentské spolky a organizace.

spolek mediků, masarykova univerzita, lf brno
spolek mediků, masarykova univerzita, lf brno
Z nich je pro mediky jedním z nejdůležitějších Spolek mediků LF MU. Základnou Spolku je Klub Antonína Trýba na Komenského náměstí ve staré budově LF. Členství ve Spolku můžete pojmout pasivně a užívat si všechny výhody a akce, nebo se aktivně zapojit. Naskočit už v prvním semestru není problém. „Prváci můžou přijít na schůzi, kde se diskutuje o projektech, nápadech a plánech na semestr. Všechny informace budou včas rozeslány na mail v ISu a ještě samozřejmě vyvěšeny na Facebooku,“ zve Martin Arbet, který se na činnosti Spolku sám aktivně podílí už od začátku studia na LF. Můžete například pomoci s přípravou plesu a dalších akcí nebo přispívat do časopisu MEDIK on-line.

Hlavní akcí, která se bude každému v prvním ročníku hodit, je Burza skript. Koná se hned na začátku semestru a i děsivě drahé knížky se tam dají od starších spolužáků koupit za celkem lidovou cenu. Alternativou je pak skupina na Facebooku Bazar LF MU.

V průběhu celého semestru pak běží jedna akce za druhou. Dvakrát až třikrát se v Klubu A. Trýba koná Kytarovačka. Ať hrajete na cokoliv, od houslí po saxofon, každý muzikant je vítán. A jestli vás hudební talent minul sedmimílovými kroky, vystačíte si i s dobrou náladou a chutí si zazpívat. Vstupné se od nikoho nežádá, ale většina zúčastněných ráda organizátorům přispěje, minimálně na společné zásoby dobrého vína.

Pokud ve víru velkoměsta už nyní postrádáte nějakou fyzickou aktivitu, Spolek myslí i na vás. Každý týden je možnost jít si se Spolkem zaplavat na Kraví horu, podmínkou vstupu je pouze členská kartička. Jinou možností jsou lekce Pilates nebo Zumby v „Trýbovi“. A odpočinout si můžete zajít třeba na některou Filmovou noc.

Tak co, vybrali jste si?

Stát se členem je jednoduché, stačí během ordinačních hodin zajít do „Trýba“ a zaplatit členský poplatek 250 korun, který platí na celou dobu studia.
S přispěním Pavly Miřátské

Článek vyšel v Prvákovinách do kapsy 2014

Na podobné téma

Chorvatsko je nám blízké, tvrdí studentka balkanistiky

Posuňte se v komunikaci o stupeň výš

Být, či nebýt? Informatika na VUT, nebo MU?

Pracovat, studovat a nezbláznit se