Co umí skečnouting? Zakreslíte s ním vzpomínky ze svatby a oživíte firemní meetingy

Rubrika: Vzdělávání, Studium | Doba čtení: 2 minuty

Možná už jste o skečnoutingu slyšeli. Klasická písmena nahradí obrázky, geometrické tvary nebo další vizuální prvky. Zkrátka namísto klasického psaní zaznamenáte informace graficky. Tato metoda je bezpochyby zábavná a kreativní, ale možná vám není tak úplně jasné, kde všude jí můžete využít tak, aby vám opravdu k něčemu byla. A právě o tom se bavil na dalším se setkání StartupClubu trenér obchodních a manažerských dovedností Petr Žák.

skečnouting, sketchnoting, vizuální facilitace, črtání, vizuální poznámky, kreslení, jak skečnoutovat, time management, jednání, myšlenkové mapy, paměť, učení
skečnouting, sketchnoting, vizuální facilitace, črtání, vizuální poznámky, kreslení, jak skečnoutovat, time management, jednání, myšlenkové mapy, paměť, učení

Time management

Díky skečnoutingu můžete zapracovat na svém time managementu. A to třeba tak, že si kreativně zorganizujete svůj diář. „Zapomeňte na to, že vytváříte umění, to s tím nemá nic společného. Jde o tu vnitřní informaci. Použít k tomu můžete třeba obyčejná růžová lepítka, která zkombinujete společně s kreslením v diáři,“ vysvětluje Žák. Vizuální informace si váš mozek totiž zapamatuje lépe, než pouze napsaná slova. Můžete se tak spolehnout na to, že tentokrát na domluvenou schůzku s vaším kolegou určitě nezapomenete.
 

Skečnouting a obchodní jednání

Myslíte si, že je nevhodné kreslit si při pracovním jednání? Pak jste podle Žáka na omylu. „Drtivá většina obchodníků si během jednání píše poznámky, které po půl hodině vypadají nečitelně. Obchodník se v tom možná vyzná, ale zákazník ne. To má pak negativní dopad na důvěru,“ upozorňuje. Nakreslit si zápis ze schůzky můžete společně s klientem, budete určitě originální. „Navíc je to zábavné a rychlejší. Otevírá vám to dveře ke klientovi,“ dodává Žák.
Jak vypadá skečnouting v praxi? Foto: Archiv/ Petr Žák (Outofbox.cz)

 

Zápis přednášky

Skečnouting se dá skvěle využít i při studiu na vysoké škole. „Ideálně se dá použít v případě, kdy máte nudného profesora. Je to jednoduché a díky vizualizaci si vše lépe zapamatujete,“ říká kouč.


Vizuální facilitace

Nebaví vás nudné meetingy s kolegy? Pak je za pomocí skečnoutingu můžete lehce oživit. Vyzvěte všechny, aby na tabuli či velkou roli papíru kreslili svoje nápady a používali přitom obrázky. Jedná se o jednoduchý způsob, jak vést porady zábavnou formou a přispět k engagementu všech zúčastněných a týmové spolupráci.

 

Skečnoutingem zachytíte cokoli

Chystáte se na skvělou akci a rádi byste zachytili vzpomínky tentokrát trochu jinak, než jenom fotkami nebo videem? Zkuste si akci skečnoutovat. „Dá se to využít pro jakýkoliv druh eventu, ať už se jedná o svatbu, sympozium nebo třeba firemní večírek,“ doplňuje Žák.
Zajímají vás další tipy ze světa úspěšných projektů a podnikání? Sledujte události v rámci seminářů JIC ENTER nebo JIC STARTUP CLUB v kalendáři akcí na webu JIC.

Více informací o Petru Žákovi a skečnoutingu najdete na Outofbox.cz.

Na podobné téma

Sedím si tak na granodioritu…jak se studuje geologie?

Všude dobře, tak co doma?

Perspektivní obor ke studiu na VŠ: Energetika

Career Days: Další možnost najít práci