Co dělají budoucí ekonomové přes prázdniny?

/ANKETA/ Studenti Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity prozrazují, jak tráví prázdniny. Někteří odjeli na studijní stáž, jiní mají klasickou letní brigádu a někteří si užívají léto. Výjimkou není ani práce v oboru. Dotázaní radí, jak se k brigádám dostali.

/ANKETA/ I když se může zdát, že studenti na vysokých školách mají prázdniny celoročně, přeci jen jsou aktivity, které se během školního roku stihnout nedají. Čím víc hrozí, že kvůli nástupu do pracovního procesu budou právě tyto prázdniny ty poslední, tím víc je třeba je co nejlépe využít. Zjišťovala jsem, jak tráví prázdniny studenti Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity.

Lucie Valovičová (23), Veřejná ekonomika a správa

„O prázdninách plánuji jet na studijní stáž do Berlína, kde bych se během prázdninového kurzu měla zdokonalit v jazyce a získat i nějaké zahraniční zkušenosti. Během šesti týdnů mě čeká klasická školní výuka od rána do odpoledne, tak jako to bylo na základní škole. Po stáži bych se pak ráda zdržela a spolu s nově získanými kamarády bych ráda vycestovala k Severnímu moři nebo někam do srdce Neměcka. Zbytek prázdnin pak zaplní nějaká ta brigáda nebo každodenní návštěvy letního kina."

Barbora Klinkovská (22), Podniková ekonomika a management

„Mé záměry na prázdniny se jistě v mnohém neliší od plánů ostatních vrstevníků. Chtěla bych si především vydělat peníze na cestování, zábavu a zbytek dát do „strožoku" na horší časy. Brigáda, která by se mi hodila do budoucí praxe, při mém studiu Ekonomicko-správní fakulty, se v malém městě neshání lehce. Předešlá léta jsem pracovala jako vedoucí na táboře, obsluha pípy či prodavačka v Tescu. Všechny tyto brigády mi daly o to větší motivaci studovat, abych nemusela tuto práci dělat celý život. Letos jsem dostala možnost pracovat v rodinné stavební firmě jako pomocná síla na finančním úseku. V tomto podniku jsem psala svou bakalářskou práci, po jejímž dokončení jsem dostala skvělou nabídku letní brigády. A než v půlce září začne nový semestr, chci procestovat Francii a jet na burčákový cyklovýlet na Pálavu!"

Dominika Borková (23), Veřejná ekonomika a správa

„Přes léto se chystám dohnat vše, co si přes semestr slibuji. Počínaje kreativní tvorbou, jízdou na kole, čtením, horolezectvím, filmy a workoutem konče. Kromě toho všeho, musím chodit i do práce, abych si vydělala na nějakou tu podzimní dovolenou. Přes rok a půl pracuji na pozici Marketing Researcher v pobočce americké firmy Apprise Software, která vyvíjí ERP (enterprise resource planning) software. K této brigádě jsem se dostala díky jedné známé a jsem moc spokojená, protože nám researcherům vycházejí vstříc ohledně docházky a je tu skvělý kolektiv, teambuildingy a hlavně je pracovním jazykem angličtina, takže po ukončení mých čtyř semestrů jazyka ve škole jsem stále s angličtinou v kontaktu."

Hanka Ančincová (24), Finance a právo

„Prázdniny ani mít moc nebudu, od května do konce září pracuji, neboť dělám průvodkyni v Květné zahradě (rotundě) v Kroměříži, takže dovolenkovat budu až v říjnu. Chodím tam celou sezonu, obden, takže volno skoro vůbec nemám. Rotunda je centrální stavbou kroměřížské Květné zahrady, je nově zrestaurovaná a od letošního roku, od 1. května tam jako novinka probíhají komentované prohlídky. Denně provedu až 270 lidí. Při hledání práce na prázdniny jsem podala požadavek na národní památkový ústav a paní, co to má na starosti, mi nabídla právě toto místo."

Monika Kopecká (22), Regionální rozvoj a správa

„Plánuju vyjet pracovně do zahraničí, což je zatím ve fázi hledání, což není vůbec jednoduchá záležitost. V případě, že by to nevyšlo, budu hledat práci v ČR. A zbytek volna zaplní takové ty prázdninové nutnosti, jako jsou koncerty, letní grilovačky s přáteli, sport, prostě užít si léto."

Petr Hamák (22), Veřejná ekonomika a správa

„O prázdninách plánujeme s partou známých podniknout „trip" po Evropě. Během tří týdnů se chystáme ujet zhruba 5 000 kilometrů a navštívit 8 zemí. Zastavíme tam, kde se nám bude zrovna líbit, a zůstaneme, jak dlouho budeme chtít. Spát budeme v autě, ve stanu nebo na pláži. Něco podobného jsem plánoval už dlouho, ale až letos se připojilo pár dalších „bláznů“, kteří do toho chtějí jít se mnou. Žádný extra plánování není třeba, jen si navrhnout přibližnou trasu, nakoupit zásoby a sebrat odvahu.“

Na podobné téma

Hosteska na veletrhu: slušné peníze i puchýře

Bodies Revealed – vypusťte mediky!

TOP 10 letních brigád

Doučování zprostředkovávají i weby