Brigády studentů MU: obsluha, administrativa i podnikání

24. 1. 2011 | Petra Havlišová
Rubrika: Brigády, Práce

/ANKETA/ Studenti Masarykovy univerzity si přivydělávají různě. Někdo ve volném čase hlídá děti, jiný dělá administrativní výpomoc. Mezi oblíbené a časté brigády studujících patří obsluha v různých restauracích, hospodách či vinotékách. Nechybí ale ani mladí podnikatelé. Anketa přináší odpovědi na otázky: Jakou brigádu děláš, jak ses k ní dostal/a a jak se ti daří ji skloubit se školou?

/ANKETA/ Studenti Masarykovy univerzity si přivydělávají různě. Někdo ve volném čase hlídá děti, jiný dělá administrativní výpomoc. Mezi oblíbené a časté brigády studujících patří obsluha v různých restauracích, hospodách či vinotékách. Nechybí ale ani mladí podnikatelé. Anketa přináší odpovědi na otázky: Jakou brigádu děláš, jak ses k ní dostal/a a jak se ti daří ji skloubit se školou?

Jan Perla, FSS: Mediální studia a žurnalistika, Evropská studia, FSS, 23 let
Mám půl úvazek ve sdružení I.E.S. (Sdružení Podané ruce, o.s.), který jsem sehnal přes inzerát. Prošel jsem výběrovým řízením a mám smlouvu na dva roky. Momentálně dopisuji bakalářku, tak se to dá zvládat.

Lucie Boleslavová, ESF: Podnikové hospodářství, FSS: Mediální studia a žurnalistika, Sociologie, 22 let
Pracuju v americké respektive mezinárodní strojírenské firmě CCI Czech Republic. K brigádě jsem se dostala přes server jobs.cz, kde měli vyvěšenou brigádu na recepci, na moji reakci mně však neodpověděli. Za pár měsíců volali, že potřebují někoho na marketingové oddělení, kde momentálně není moc práce, tak teď působím na finančním oddělení, což se mně více hodí do praxe.

Petra Maršálková, FSS: Mediální studia a žurnalistika, Evropská studia, 22 let
Podnikám. Dostala jsem se k tomu přes kamarádku. Jelikož si čas určuji sama, stíhám v pohodě. Momentálně píšu bakalářku, tak pracuju sotva jednou týdně.

0099 brigady-studentu msoffice

Eliška Třetinová, FSS: Evropská studia, Mezinárodní vztahy, 22 let
V současné době mám brigády dvě: hlídání ročního děťátka dvakrát až třikrát týdně na půl dne, které jsem si zajistila přes inzerát a potom administrativní výpomoc na ekonomickém odboru, kde mám známého. Tam bývám dva až čtyři dny v týdnu, podle toho jak se mně to hodí.

Tomáš Paulík, ESF: Hospodářská politika, FSpS: Regenerace a výživa ve sportu, 22 let
Na serveru jobs.cz jsem našel nabídku administrativní výpomoci v jazykovce. Nakonec působím jako lektor angličtiny, poté co jsem prošel výběrovým řízením a školením. Se školou se práce dá stíhat hlavně díky flexibilitě, kterou tam mám, ale někdy to dá zabrat.

Štěpánka Huláková, FSS: Mediální studia a žurnalistika, Genderová studia, FF: Portugalština, 21 let
Dělám ve vinotéce blízko FF MU, dostala jsem se k tomu přes kamarádku, která tam dělala dříve, ale musela odjet do zahraničí. Pracuji většinou o víkendu, protože přes týden nemám čas. Se školou se to dá zvládnout, ale jsem dost vytížená.

Kateřina Burianová, FSS: Mediální studia a žurnalistika, Sociologie, 21 let
Pomáhám v hospodě, kterou mají rodiče. Pořídili si ji nedávno a já jim nabídla, že budu dělat servírku. Je to většinou od tří hodin tak do desíti, ne víckrát než třikrát týdně. Taky dělám úpravy textů na weby pro jednu firmu. Kamarádka mě přímo oslovila, jestli o takovou brigádu nemám zájem, je to firma jejího bratra. Dělám to doma, takže pracovní dobu nemám pevnou.

Na podobné téma

Upeču vám něco dobrého! Zn. geologická přednáška zdarma

Na solidní práci můžete narazit na pracovním veletrhu i na facebooku

Titul v IT je dobrý, ale samotný nestačí

Soukup se u zkoušek zapotil víc než na biatlonové střelnici