Nebát se a jít za svými cíli, to je motto mladé ekonomky

Nedávno jste si mohli na našem portálu přečíst příběh Markéty Venyšové, stážistky v hotelu Hilton. Mladá personalistka však není jedinou studentkou Masarykovy univerzity, která se vydala za zkušenostmi do Londýna. Ve stejném hotelu, ale na jiné pozici, je na stáži také studentka Ekonomicko-správní fakulty Aneta Müllerová.

Aneta je absolventkou bakalářského studia oboru Regionální rozvoj a cestovní ruch na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Do Brna se přestěhovala po dokončení studia na gymnáziu Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Nyní dokončuje magisterské studium. Život by podle ní měl být dynamický, a když není, je čas na změnu. „Jsem ještě ve věku, kdy nejsem úplně stálý člověk. Po Erasmu v Portugalsku jsem chtěla dál cestovat a Erasmus stáž mi přišla jako nejlepší nápad. Když jsem při hledání nabídek stáží narazila na Hilton, byla to jasná volba," říká Aneta, které v začátcích pomáhala právě Markéta Venyšová.


Za drcení slovíček jsem teď vděčná

Během studia není asi nikdo, kdo by byl nadšený z velkého objemu učiva. Výsledky studia člověk ocení často až v práci, jak zjistila Aneta: „Nesetkala jsem se s tím, že by mi v Anglii nestačila moje angličtina. Jsem neuvěřitelně vděčná za všechny ty semestry dřiny a drcení slovíček."
 
Mladá studentka v Hiltonu začala v oddělení pro konference a eventy, kdy pracovala spíše v terénu. Po měsíci přešla na obchodní oddělení. „Tady se akce plánují, s klienty jednáme o jejich průběhu a o všech detailech. Teď jsem tedy více v kanceláři na telefonu a emailu. Chci se v budoucnu zaměřovat především na marketingovou oblast a PR, což se zde řeší také. Hilton je skvělé spojení studovaného oboru a absolvované praxe během mých studií," pochvaluje si stážistka, která má za sebou práci v marketingové agentuře AE marketing či v modeligové a produkční agentuře Prestige Models.


Londýn je okouzlující a dokonalý

Aneta si pobyt v hlavním městě Anglie užívá: „Londýn je tak akorát velký, domů je to kousek, je tady kus historie, která se snoubí s moderním světem. Je to město neomezených možností a já to tady miluji." Zároveň však studentka musí plnit školní povinnosti, čekají ji státnice: „Ve škole už mám skoro všechno hotové a není kam spěchat, takže možná v Londýně zůstanu trochu déle než jen do plánovaného konce ledna."
 

Mám plány – ne sny

Na časté otázky ohledně pracovních snů odpovídá Aneta vždycky stejně: „To není sen, to je plán,“ a radí: „Nebát se, jít si za svými cíli. Snít můžete o věcech, které nelze ovlivnit – padesátileté manželství a úžasné, zdravé děti. Tohle se ne vždy podaří, protože to není tak úplně na vás. Na rozdíl od kariéry, kterou ovlivňujete hlavně vy. Je to váš boj a je jen na vás, jestli ho vyhrajete."
 

VIZITKA

Bc. Aneta Müllerová
Business development Intern
hotel Hilton, Londýn – Wembley
 
Ekonomicko-správní fakulta, MU Brno
Regionální rozvoj a správa
Během magisterského studia na stáži v Londýně.

Na podobné téma

Život s autorskými honoráři, část 2

Doučování: snadný výdělek, nebo zkouška trpělivosti?

Budoucí právníci mají praxi povinnou

Nadšení pro módu při prodávání oblečení nesmí chybět