10 nejčastějších brigád, kterými si přivyděláte na vánoční dárky

18. 11. 2019 | Petra Němcová
Rubrika: Práce, Brigády | Doba čtení: 3 minuty

Hledám brigádníky. Zn. Ihned! Vánoce jsou dobrou příležitostí k vydělání peněz. Všude se to hemží inzeráty na vánoční brigády. Připravili jsme si pro vás tedy seznam deseti nejčastějších vánočních brigád. Můžete si například vybrat, jestli radši chcete prodávat na vánočním trhu nebo jestli je vám milejší rozdávání letáků do poštovních schránek.

zdroj: pixabay.com
zdroj: pixabay.com

Zpravidla platí, že se vám bude hodit komunikativnost, zručnost a znalost alespoň jednoho světového jazyka. Při některé brigádě mohou požadovat i řidičský průkaz. Pokud s vámi bude zaměstnavatel spokojený, může se stát, že s ním navážete dlouhodobější spolupráci, nebo alespoň dostanete nějaký finanční bonus.

Většina brigád je ohodnocena podobnou částkou. Samozřejmě se může stát, že narazíte na nějakou, která bude placena i o mnoho více. Zpravidla se ovšem plat pohybuje mezi  80 – 170 Kč/h.

Seznam tipů na vánoční brigády 2019

 

1)    Stánkový prodej

Snad každé město má své vánoční trhy. Ať už na náměstí či na nádvoří zámku. Stánkaři z celé republiky se tak sjíždí na různá místa a prodávají svůj sortiment. Někde naleznete trh plný dobrého jídla a pití, jinde naleznete vlastnoručně pletené ponožky či čerstvě vypálené hliněné hrnečky. Důležité ovšem je, že většina stánků shání brigádníky. Nevýhodou této brigády je to, že trávíte hodně času venku, je proto potřeba dobře se obléci. Výhoda ovšem je, že se jedná o práci poměrně jednoduchou.

2)    Prodej stromků

Co by to bylo za Štědrý den bez stromečku. Většinou se dají sehnat buď u supermarketů, nebo u soukromého vlastníka. Nevýhodou práce je prodej za každého počasí a podmínka nočních směn, kdy se lidé střídají při jejich hlídání. Zaměstnavatelé často lákají na ubytování v blízkosti lokality, kde se zboží prodává. Také se jedná o poměrně fyzicky náročnou práci. Výhoda je, že se stromky většinou prodávají celý prosinec, člověk si tedy může přijít na velmi slušné peníze.

3)    Prodej kaprů

Nejen bez stromečku, ale ani bez kapra se Štědrý den neobejde. Největší koncentrace kádí s rybami je – stejně jako u stromečků – většinou u supermarketů. Kapři (popřípadě i jiné ryby) se prodávají většinou jeden týden před Štědrým dnem a jejich prodej končí 23. 12. Nevýhoda je opět práce venku, dokonce i přes noc, protože někdo musí kádě s rybami hlídat, a zaměstnanec se také musí naučit poměrně dost věcí. Snad všechny stánky totiž kromě prodeje nabízí i usmrcení, vykuchání nebo naporcování ryby. Vzhledem k tomu, že pracujete s vodou, je také potřeba počítat s promočením. Výhoda je, že většina zaměstnavatelů poptává skupinu 2-5 lidí, takže když se domluvíte s kamarády, můžete trávit předvánoční období spolu. Mzda se většinou pohybuje v rozmezí 8 – 12 000 Kč/5 dnů

4)    Obchodní dům

Kde se nakupují dárky nejčastěji? V obchodním domě. Prodavači proto často nestíhají a tak v období Vánoc přibírají do svého obchodu posilu. Může se jednat o prodej kosmetiky, knih nebo třeba oblečení. Stačí se zeptat a určitě se pro vás práce  v nějakém obchodě najde.

5) Supermarket

Ani potravinové řetězce nezahálejí a shánějí mnoho brigádníků.  Může se jedna buď o denní nebo i noční směny na doplňování zboží, obsluhu pokladny nebo některého z úseků např. lahůdek.

6)    Česká pošta nebo eshopy

Po obchodních domech a supermarketech tu máme i velmi vytíženou Českou poštu a internetové e-shopy. Dohledávají se lidé jak na balení zboží, tak na třídění balíků, ale i na rozvoz.

7)    Roznos letáků

Roznos letáků může být samozřejmě i celoroční brigáda. Před Vánoci se ovšem reklam nakupí mnohem více. Shánějí se proto stále lidé, kteří by je donesli až do poštovních schránek. Nevýhoda je práce venku, ovšem výhoda je flexibilita. Většinou dostanete deadline, ale kdy letáky rozneste, je už na vás. Některé agentury vyžadují vlastní automobil. Plat se většinou odvíjí od velikosti lokality, kde letáky roznášíte a od množství roznesených letáků.

8)    Hostesky

Stejně jako roznos letáků, i toto můžete dělat celý rok. Můžete se stát hosteskami, které rozdávají letáčky, hosteskami, které lákají do obchodu, či hosteskami, které nabízí ochutnávky nebo vzorky. K této práci člověk potřebuje především sympatický vzhled a komunikativnost.

 9)    Balení dárků

Ti zručnější z vás se mohou poohlédnout po brigádě, kde se balí dárky. Budete si připadat jak Ježíškův pomocník. Někteří lidé si totiž rádi připlatí za to, že jejich dárky vypadají skvěle nejen uvnitř, ale i na povrchu.

10)    Tiskárny

Častým vánočním dárkem jsou také fotokalendáře a další dárkové předměty s vlastním motivem. Tiskárny tedy potřebují pomoci. Stejně jako u balení dárků, i zde je potřeba určitá zručnost, ale práce se dá brzy a dobře naučit.

Na podobné téma

Plavčík: slunce, voda a peníze

Co má zájemce vědět o brigádě v McDonaldu

Vytvořit AZ-kvízovou otázku není chvilková záležitost

Doučování zprostředkovávají i weby