Zaměstnavatelem roku 2011 je výrobce skla

17. 1. 2012 | Magdaléna Daňková
Rubrika: Zaměstnání, Práce | Doba čtení: 2 minuty

Loni se již podeváté udělovaly ceny pro nejlepšího zaměstnavatele České republiky. Tím se podruhé v řadě stala firma AGC Flat Glass Czech, výrobce plochého skla. Jedním z cílů ankety, která probíhá pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí, je zjistit, jak si firmy vedou v konkurenci s ostatními. Vyhodnocení probíhá metodikou Saratoga a také hlasováním poroty.

zaměstnavatel roku, zaměstnání, práce
zaměstnavatel roku, zaměstnání, práce

Soutěž Zaměstnavatel roku se koná na regionální i celostátní úrovni. Mezi hlavní kategorie patří: Zaměstnavatel roku, Progresivní zaměstnavatel roku, Cena personalistů za nejlepší personální projekt, Osobnost HR, Zaměstnavatel bez bariér a The most desired company.
Firmu lze přihlásit bezplatně prostřednictvím dotazníku, který poté, spolu s hlasováním odborné poroty, rozhoduje o pořadí v soutěži.

Prvními třemi nejlepšími zaměstnavateli za rok 2011 byli zvoleni: Mondi Štětí, a.s. (3. místo), NOVEM Car Interior Design, k.s. (2. místo) a celkovým vítězem se stala již podruhé za sebou společnost AGC Flat Glass Czech, a.s.

AGC Flat Glass Czech, člen ACG Group, vyrábí, distribuuje a vyvíjí plochá skla pro stavebnictví,  automobilový, solární průmysl a specializovaná průmyslová odvětví, jako je doprava či domácí spotřebiče. Evropská část ACG Glass sídlí v Bruselu a kromě pobočky v Teplicích funguje také italská, španělská, nizozemská a ruská odnož. 
Ředitelem ACG Flat Glass Czech je Pavel Šedlbauer. V současné době firma zaměstnává necelé čtyři tisíce zaměstnanců, jejichž průměrný měsíční plat činí 37 tisíc korun.
Personální ředitel Libor Sehnal si myslí, že prvenství obhájili hlavně díky svému přístupu k zaměstnancům. 
„Bez kvalitních, vzdělaných a motivovaných lidí velmi těžko uspějete. Proto věnujeme významnou pozornost všem činnostem, které jsou se zaměstnáváním lidí spojené. Od výběru vhodných pracovníků, jejich adaptaci ve společnosti, rozvoji, až po celkovou spokojenost se zaměstnáním (možnost kariérního růstu či výše platu),“ uvedl Sehnal.

Anketu pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí organizuje společnost Fincentrum Media.
Cílem firem zapojených do projektu je získat zpětnou vazbu, jak si daná společnost vede v porovnání s ostatními. Další výhodou účasti v soutěži je načerpání inspirace pro další rozvoj HR politiky, podpora image společnosti na trhu práce a v neposlední řadě také rozšíření sítě kontaktů.
Klíčová kritéria výběru Zaměstnavatele roku jsou například: produktivita společnosti, systém odměňování a řízení pracovního výkonu, vzdělávání a rozvoj zaměstnanců, spokojenost zaměstnanců, pracovní podmínky či komunikace se zaměstnanci.

„Zaměstnavatel roku je vyhodnocen na základě metodiky Saratoga společnosti PwC. V oblasti personálních projektů hlasuje patnáctičlenná porota složená z expertů trhu práce a řízení HR,“ uvedla Martina Janiuková ze společnosti Fincentrum.
Přihlašování na příští ročník bude zahájeno v lednu 2012 na oficiálních stránkách.

Na podobné téma

Brigády na akademické půdě

Praxe na Krajském úřadě v Brně dopadla dobře

Nejen studiem živ je medik. Co dělá při učení?

JobAcademy: osm důkazů, že práci lze najít různě