Trainee oceňují firmy i absolventi

Rubrika: Stáže, Práce | Doba čtení: 1,5 minuty

Trainee program je výhodný pro vysokoškoláky i zaměstnavatele. Absolventi při hledání práce často nesplňují kritérium praxe v oboru. Tu v dnešní době většina firem vyžaduje, ne všichni studenti ale začnou pracovat již při studiu. Právě pro ně je trainee program ideální. Výhodou programu je i to, že dovoluje připravit nováčky na konkrétní pracovní pozici.

trainee program, studenti, práce
trainee program, studenti, práce

Praxe není třeba

Pro přijetí do programu trainee většinou není praxe nutnou podmínkou. Program je ale výhodný i pro firmy, které efektivním způsobem získávají schopné absolventy na pracovní pozice. „Zaměstnanec v programu trainee je pro banku velkou investicí. Firma investuje do náročných výběrových řízení a po jeho nástupu do individuálního rozvoje. Přesto považujeme program za klíčový pro získání talentovaných uchazečů, zejména tam, kde se nám nedaří obsazovat pozice podle našich představ,“ prozrazuje HR Business Partner Marie Mourková z UniCredit Bank.

Trainee program jako příležitost

Na pozici trainee nastoupila po absolutoriu na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity i Irena Křížkovská. „Během studia jsem nenasbírala moc praxe. Trainee program mi přišel jako vhodná příležitost, kde ke zkušenostem přijít,“ říká čerstvá absolventka.

Co je tedy její náplní práce? „Program trvá jeden rok. Během něj se trainee účastní školení odpovídající cílové pozici. Zpracovávají se různé úkoly, projekty, absolvují se stáže na jiných odděleních banky, v mém případě zejména v Praze,“ shrnuje Křížkovská.

Po dobu jednoho roku, kdy program zpravidla trvá, je zaměstnanci vyplácena běžná mzda a trainee podepisuje zaměstnaneckou smlouvu. „Po skončení programu je na zaměstnavateli, jestli uchazeči odpovídající cílovou pozici nabídne. V naší společnosti tak ale většinou činíme, pokud se nám samozřejmě osvědčí,“ vysvětluje Mourková.
 

Na podobné téma

Upeču vám něco dobrého! Zn. geologická přednáška zdarma

Tři, dva, jedna, start alias hurá do terénu

„Nejdůležitější je být zajímavý,“ radí cestovatel

Nadšení pro módu při prodávání oblečení nesmí chybět